Papildināta - ABLV Bank izdevies pārdot ievērojamu daļu no vērtspapīru portfeļa 

AS ABLV Bank izdevies pārdot ievērojamu daļu no vērtspapīru portfeļa, tādēļ mēs veidojam būtiskas brīvas naudas rezerves, sacīja bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

Dienas Bizness, 22.02.2018

Šobrīd aptuveni trešdaļa portfeļa ir pārdota un pērk investori no visas pasaules.

Bankas darbs notiek gandrīz 20 stundas dienā, un ir paveikts daudz, viņš sacīja.

«Ļoti labā līmenī ir bankas pasīvi. Šobrīd atrodamies vienā no labāk kapitalizētām bankām Latvijā, kapitāla apjoms ir augstā apjomā, bankas kredītportfelis ir kvalitatīvs un ienesīgs, tā apjoms ir tuvu vienam miljardam eiro,» viņš uzsvēra, piebilzdams, ka klientu lojalitāte un uzticēšanās bankas atbalstā ir pārsteidzoša. Trīs dienu laikā banka saņēmusi vairāk nekā 1000 klientu pieteikumu par noguldījumu veikšanu 420 miljonu eiro apmērā.

«Šo dienu laikā kopš pirmdienas esam izstrādājuši darbības plānu turpmākajām dienām un šobrīd gaidām regulatora atbildi,» viņš uzsvēra. «Darām visu, lai nodrošinātu bankas stabilitāti un nodrošinātu maksājumu ierobežojumu atcelšanu,» piebilda E. Bernis.

«No valsts neprasām ne centu, bet esam izteikuši lūgumu aizdevumam līdz 480 miljoniem eiro, detalizētāku informāciju nevaram sniegt, taču atgādinām, ka tas faktiski ir bezriska darījums,» uzsver bankas valdes loceklis Vladimirs Reinfelds.

Banka gatavo atbildi FinCEN un strādā ar vietējiem un starptautiskiem ekspertiem.

LB nav vienīgais vērtspapīru pircējs, un banka pārdod tos brīvā tirgū. Esam atjaunojuši piekļuvi pie infrastruktūras un tirgojam tos ārvalstīs, uzsver E.Bernis.

«Nekad neesam devuši kukuļus, iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc esam apzināti nomelnoti,» uzsvēra E.Bernis, piebilstot, ka vakar iesniegts iesniegums tiesībsargājošajās institūcijās, lai tās pārbauda faktus, ka pret banku ilgstoši ir izvērsta maldīga rīcība, arī ārvalstīs.

Jaunākais izdevums