Foto & Video

Papildināta ar foto - airBaltic demonstrē jauno lidmašīnu pilota kabīnes modeli

Jānis Rancāns, 26.07.2012

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic prezentējusi Bombardier Cseries 300 gaisa kuģa lidmašīnas pilotu kabīnes modeli, kurš ir ar pilnu funkcionalitāti un atrodas airBaltic Training simulatoru centrā, informē lidsabiedrība.

Piliota kabīnes modeli satiksmes ministram Aivim Ronim prezentēja Bombardier Commercial Aircraft vecākais viceprezidents komerciālos jautājumos Čets Fullers (Chet Fuller), pārdošanas viceprezidents Eiropā, Krievijā un NVS valstīs Stīvens R. Aliments (Steven R. Aliment), C-sērijas lidaparātu pilots Eds Longs (Ed Long).

CSeries lidaparātu līnija izstrādāta 100-149 sēdvietu tirgum un izmanto Pratt & Whitney PurePower PW1500G dzinējus, kas nodrošinās par 15% zemākas lidaparātu lietošanas izmaksas un par 20% zemāku degvielas patēriņu, informē airBaltic.

Tāpat lidaparātu dizains nodrošinot samazinātu trokšņu un izmešu līmeni, lidmašīnas būs arī līdz pat 5443 kilogramiem vieglākas par citiem šīs klases gaisa kuģiem.

airBaltic piebilst, ka visi norādītie dati un tehniskā specifikācija ir aptuveni, un dizaina, ražošanas un sertifikācijas procesa gaitā līnijas stratēģija, zīmols, ietilpība un veiktspēja var mainīties. Lidmašīnas veiktspēja tiek prognozēta, balstoties uz darbības vidi 500 jūras jūdžu rādiusā Ziemeļamerikā.

Jau vēstīts, ka airBaltic un Kanādas kompānija Bombardier parakstīja nodomu protokolu par desmit CS300 lidmašīnu iegādi, kā arī par pirkuma tiesību saņemšanu vēl desmit lidmašīnām.

Pie pašreizējā CS300 lidmašīnas cenu pasūtījuma darījuma vērtība, pēc kataloga cenām, ir aptuveni 764 miljoni ASV dolāru (437 miljoni latu), turklāt, ja tiks izmantotas iegādes tiesības uz desmit papildu lidmašīnām, tā var pieaugt līdz 1,57 miljardiem ASV dolāru (898 miljoni latu), norāda aviokompānija.

Iepriekš aviācijas eksperts Tālis Linkaits norādīja, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic lēmums iegādāties Bombardier 20 c-series lidmašīnas saistīts ar vairākiem nopietniem riskiem, turklāt tas parāda, ka airBaltic paliek reģionāla aviokompānija bez tālākas izaugsmes vēlmēm.

Komentāri

Pievienot komentāru