Papildināta ar foto - Ieliek pamatakmeni LU Akadēmiskajam centram Torņakalnā 

Trešdien tika ielikts Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā pamatakmens un laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Žanete Hāka, 28.5.2014
1/28

Foto: Edmunds Brencis, Dienas Bizness

Dabaszinātņu centrs, kura būvniecību plānots pabeigt nākamā gada augustā. Līdz ziemai paredzēts uzbūvēt septiņus ēkas stāvus, norāda būvnieki. Pēc tam tiks izveidota infrastruktūra, un nākamā gada pavasarī – jau iekārtotas telpas.

Dabaszinātņu akadēmiskais centrs ir pirmā kārta projektā, kas paredz izveidot mūsdienīgu zināšanu un jauno tehnoloģiju izpētes un apguves centru. Pirmā projekta kārta tiks pabeigta 2015.gada augustā, kad aptuveni 3000 studentu no četrām LU fakultātēm varēs pārcelties uz jauno ēku Torņakalnā. Jaunajā ēkā atradīsies Bioloģijas fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Medicīnas fakultāte, kā arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma norāda, ka LU Akadēmiskais centrs būs pirmais augstākās izglītības komplekss, kas kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tiks pilnībā uzcelts no jauna un tādējādi izteica cerību, ka ar to Latvijas zinātnē un izglītībā tiks pavērta jauna lappuse.

«Lai mūsu valsts augstākā izglītība sasniegtu tai izvirzītos uzdevumus, ir jāiegulda ļoti liels darbs un nepieciešama visu ieinteresēto pušu sadarbība. Taču mums visiem ir labi jāapzinās, ka bez izglītotas sabiedrības nav iedomājama Latvijas nākotne,» norāda L. Straujuma.

Topošajā ēkā tiks iekārtotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas: Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, Farmācijas un biomedicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Meža un ūdens resursu Valsts nozīmes pētniecības centrs, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, kā arī Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs.

Nākamajās kārtās plānots izveidot Humanitāro zinātņu centru, Dzīvības un veselības zinātņu centru, Skolotāju izglītības centru un Sociālo zinātņu centru. Kompleksā paredzētas studiju servisa un rekreācijas telpas, kā arī dienesta viesnīcas, sporta centrs un ekumēniskā baznīca. Plānots, ka viss komplekss tiks pabeigts līdz 2023.gadam un tas uzņems 15 tūkstošus studentu.

Pirmās kārtas tehniskā projekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība uzticēta pilnsabiedrībai LNK Industries Group, ar kuru 2013.gada septembrī parakstīts sadarbības līgums. Uzņēmums tika izraudzīts iepirkuma procedūrā. Līguma summa ir 21,18 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Pirms ēkas būvniecības uzsākšanas LU Akadēmiskā centra ēku kompleksa apbūves vietā Rīgā, Jelgavas ielā 1 noritēja arheoloģiskās izpētes darbi, jo minētajā teritorijā atradās jauno laiku nocietinājums - Kobronskanstes cietoksnis. Visi arheoloģiskajos izrakumos atrastie priekšmeti ir uzskaitīti

un tiks nodoti muzejiem.

Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu ietvaros. 

Tevi varētu interesēt

Latvijas Universitāte (LU) piektdien parakstījusi līgumu ar pilnsabiedrību LNK Industries Group par...

Līguma slēgšanas tiesības par Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Salu tiltu par 8,74 miljoniem eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), rekonstruēs...

Zolitūdes traģēdijas eksperimentā ugunsdzēsēji ir likvidējuši arī otro kontrolēto ugunsgrēku,...

Rīgas dome nākamnedēļ izsolē piedāvās zemesgabalu Grēcinieku ielā,Vecrīgā, blakus Melngalvju...

Ceļu būves uzņēmums SIA Binders 28.maijā uzsāks autoceļa A3 Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža...

No pirmdienas, 26. maija, sākta Vecās ostmalas Promenādes labiekārtojuma elementu rekonstrukcija...

Pirmās divas izsoles nav vainagojušās ar bijušās likvidējamās AS Latvijas Krājbanka...

ASV slavenās ģimenes - Kenediju - māja Palmbīčā, ASV Floridas štatā, nonākusi...

Nekustamā īpašuma pārvaldīšanas uzņēmuma SIA Latio namsaimnieks apgrozījums pērn...

Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas ēkās sākušies vērienīgi remontdarbi....

Nākamnedēļ Zolitūdē traģēdijas notikuma vietā tiks rīkots otrais vērienīgais eksperiments,...