Papildināta ar foto - Urugvaja kļūst par pirmo valsti, kas legalizē marihuānu 

Urugvajā, kas izpelnījusies slavu kā viena no progresīvākajām Latīņamerikas valstīm, oficiāli atļauts audzēt, pārdot un patērēt marihuānu, vēsta BBC.

Gunta Kursiša, 2013. gada 11. decembris plkst. 14:56

Aptuveni pēc 12 stundas ilgām debatēm likumdevēji apstiprinājuši vēsturisko lēmumu. Likums, kas stāsies spēkā aprīlī, ļauj urugvajiešiem, kas pārsnieguši 18 gadu vecumu, iegādāties līdz 40 gramiem marihuānas mēnesī.

Līdz ar likuma pieņemšanu valdība cer cīnīties pret pieaugošo ar narkotikām saistīto noziegumu skaitu, kā arī mazināt narkotiku karteļu ietekmi, tomēr likuma kritiķi norāda, ka tas tikai veicinās narkotiku lietošanu.

Urugvajai nevajadzētu šādā veidā eksperimentēt ar saviem iedzīvotājiem, uzskata likuma opozicionārs Alfredo Solari (Alfredo Solari). «Šis projekts izskatās pēc sociālās inženierijas eksperimenta un nerespektē nevienu no ētiksajiem aizsargmehānismiem, kas attiecas uz eksperimentiem ar cilvēkiem,» pauda A. Solari.

Likums izpelnījies arī kritiku starptautiskā vidē. Starptautiskā narkotiku kontroles padome (International Narcotics Control Board, INCB) brīdinājusi, ka likums varētu «būt pilnīgā pretrunā ar starptautiskajiem notiekumiem, kas attiecas uz narkotikām un kurus ievērot apņēmusies Urugvaja».

Marihuānas legalizēšanu, nesaucot vārdā konkrētas valstis, neatbalsta arī Pāvests Francisks. Savu viedokli šajā jautājumā viņš pauda, viesojoties Brazīlijā. 

Tikmēr marihuānas legalizēšanas atbalstītāju vidū ir bijušie valstu prezidenti un ietekmīgas personas, piemēram, Brazīlijas bijušais prezidents Fernando Henriki Kardozo (Fernando Henrique Cardoso), Meksikas ekonomists un politiķis Ernesto Sediljo (Ernesto Zedillo), Kolumbijas bijušais līderis Cezars Gavirja (Cesar Gaviria).

Db.lv jau iepriekš informēja, ka likuma atbalstītāji kā argumetnus apreibinošās vielas legalizācijai minēja to, ka «karš ar narkotikām ir izgāzies». «Problēma nav marihuāna kā tāda, bet gan tās nelegālā ievešana un vardarbība, kas saistīta ar melno tirgu,» aptuveni pirms gada pauda valsts prezidents Hosē Muhika (Jose Mujica).

Patlaban Urugvajā lielākā daļa no marihuānas tiek piegādāta nelegāli no kaimiņos esošās Paragvajas. Jau ziņots, ka Urugvaja pati plāno marihuānu arī audzēt. Pēc pērn sniegtajām aplēsēm - lai apmierinātu pieprasījumu pēc marihuānas, valstī, kurā dzīvo trīs miljoni cilvēku, valdībai būs nepieciešami aptuveni 150 hektāri marihuānas plantāciju.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 18. februāris plkst. 13:52

Divi brāļi, kas 75 tūkstošus ASV dolāru laimestu loterijā svinējuši, iegādājoties...

2013. gada 10. janvāris plkst. 15:45

Šveices pilsētas Cīrihes parlaments nolēmis aicināt valdību veikt pētījumu par iespējamu...

2012. gada 14. novembris plkst. 13:45

Marihuānas aprite Lielbritānijā ir jāregulē, tās tirdzniecībai jāpiemēro nodokļi un atbildība...

2012. gada 13. novembris plkst. 15:33

Par narkotiku realizāciju Liepājā aizturēti trīs vīrieši. 5. novembrī Liepājā, kādā...

2012. gada 12. novembris plkst. 8:41

Laikā, kad valsts turpina bez īpašiem panākumiem cīnīties par nepilngadīgu jauniešu...

Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....