Papildināta ar foto - Wizz Air atklāj bāzi Rīgas lidostā

2014. gada 19. jūnijs plkst. 17:43
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Zemo izmaksu lidsabiedrība Wizz Air šogad no Rīgas lidostas plāno pārvadāt 348 000 pasažieru, šodien žurnālistiem sacīja Wizz Air komercdirektors Ģerģs Abrāns.

Pagājušajā gadā Wizz Air no Rīgas pārvadāja 230 000 pasažieru.

Sākotnēji Wizz Air Rīgas lidostā atklājis bāzi ar vienu jaunu Airbus A320 lidmašīnu un vienlaikus sāks lidojumus četros jaunos maršrutos.

Jaunie maršruti būs no Rīgas uz Barselonu Spānijā, Donkasteru Šēfildu Lielbritānijā, Dortmundi Vācijā un Parīzi (Bovē) Francijā, kā arī Wizz Air palielinās reisu biežumu uz Londonu (Lutonu) Lielbritānijā un Oslo (Torpu) Norvēģijā. Cenas būs, sākot no 14,99 eiro.

Abrāns sacīja, ka šī Wizz Air ir jau 17.bāze. «Līdztekus papildus radītajām ceļošanas iespējām Latvijas tirgū esam arī izveidojuši Latvijā vairākas jaunas darbavietas gan Wizz Air, gan arī pie saviem biznesa partneriem,» sacīja Abrāns.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) norādīja, ka Wizz Air bāzes atklāšana pierāda, ka Rīgas lidosta ir konkurētspējīga un aviosabiedrības to izvēlas ne tikai kā lidojumu galamērķi, bet arī kā savu bāzes vietu.

«Wizz Air bāzes atvēršana un reisu skaita divkāršošana ļauj turpināt attīstīt Rīgu kā Baltijas aviācijas centru un ne tikai piesaistīt papildu tūristu plūsmas, bet arī nostiprināt Rīgu kā Baltijas biznesa centru un atjaunot lidojumus uz tādiem galamērķiem, kuri kādu laiku nav bijuši pieejami, piemēram, Barselonu,» sacīja Matīss.

Starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks skaidroja, ka Wizz Air ir klients, kas lēni, bet stabili audzē savu pasažieru skaitu un piedāvā arvien jaunus galamērķus.

«Lidosta cer, ka Wizz Air neaprobežosies ar vienas lidmašīnas bāzēšanos Rīgā un būs vēl citas lidmašīnas. Tas ļauj vienmērīgāk sadalīt apkalpoto pasažieru plūsmu starp aviokompānijām, un tas ļauj lidostai justies stabilāk un nebūt atkarīgai no viena pārvadātāja,» piebilda Mūrnieks.

Wizz Air no Rīgas lido arī uz Eindhovenu Nīderlandē un Bergenu Norvēģijā. Wizz Air no Rīgas tagad piedāvā astoņus maršrutus uz sešām dažādām valstīm.

Wizz Air ir viena no lielākajām zemo izmaksu lidsabiedrībām Centrāleiropā un Austrumeiropā. Tā pārvalda 17 bāzēs izvietotu 52 lidmašīnu Airbus A320 gaisa floti un piedāvā vairāk nekā 300 lidojumu maršrutu, savienojot 96 galamērķus 35 valstīs. Wizz Air pērn pārvadāja 13,5 miljonus pasažieru.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām