Papildināta - Arī Saeima nepiekrīt kratīšanai pie Šlesera

2011. gada 26. maijs plkst. 14:35
Autors: Madara Fridrihsone
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Saeima šodien nedeva piekrišanu kratīšanas veikšanai deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. «Par» nobalsoja 35 deputāti, pret – 7, bet 37 deputāti atturējās.

Balsojuma izdruka liecina, ka par atļauju veikt kratīšanu Šlesera dzīvesvietā balsojuši tikai Vienotības un Visu Latvijai!/TB/LNNK deputāti, savukārt vairums Šlesera pārstāvētās Par labu Latviju deputātu, kā arī divi ZZS deputāti - Iveta Grigule un Vitauts Staņa balsojuši pret. Pārējie sēdē klātesošie ZZS un Saskaņas centra deputāti balsojumā atturējās.

Jau vēstīts, ka arī  Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija ceturtdien neatbalstīja Ģenerālprokuratūras iesniegumu, kurā parlaments lūgs dot piekrišanu kratīšanai opozīcijas deputāta Aināra Šlesera (Par labu Latviju) dzīvesvietā.

KNAB vēstulē Saeimai norādījis, ka 20. maijā ierosinātā kriminālprocesa rīcībā esošie materiāli satur ziņas par to, ka Šleseram slēpti pieder kapitāldaļas SIA Rīgas tirdzniecības osta, SIA Zaķusalas Estates, SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums, SIA Eurolines, aviokompānijas airBaltic akcionārā SIA Baltijas aviācijas sistēmas un SIA Abi krasti. Šīs kapitāldaļas Šlesers nav norādījis savā amatpersonas deklarācijā.

Savukārt pats Šlesers žurnālistiem apgalvoja, ka patlaban viņam pieder kapitāldaļas tikai divos uzņēmumos – SIA Alter un SIA Avadel, kas abas esot norādītas viņa iesniegtajā amatpersonas deklarācijā.

Jau vēstīts, ka kratīšanu Šlesera dzīvesvietās KNAB vēlējās veikt, izmeklējot kriminālprocesu, kas ierosināts pēc Krimināllikuma pantiem par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu pazīmes.

Kriminālprocess ierosināts arī aizdomās par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, neatļautu iesaistīšanos mantiskos darījumos un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām