Papildināta - Banka Citadele biržā plāno piesaistīt 115 miljonus eiro; publisko piedāvājumu paredz noslēgt gada beigās

2015. gada 15. oktobris plkst. 11:26
Autors: Db.lv - Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Banka Citadele plāno veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu fondu biržā Nasdaq Riga un Londonas Fondu biržā, informē bankā.

«Pēdējo piecu gadu laikā banka Citadele ir kļuvusi par vienu no atpazīstamākajiem banku zīmoliem Latvijā. Kopš izveidošanas 2010.gadā esam panākuši ievērojamu finansiālās darbības uzlabojumu. Ar mūsu pašreizējo akcionāru atbalstu šodien sākas jauns un aizraujošs posms ne tikai bankas Citadele, bet arī Baltijas kapitāla tirgu attīstībā,» paziņojumā medijiem norāda bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Piedāvājuma ietvaros tiks izlaistas jaunās kompānijas akcijas ar mērķi piesaistīt jaunu kapitālu līdz pat 115 miljoniem eiro.

G. Beļavskis norāda, ka akcijas tiks piedāvātas gan Baltijas, gan starptautiskajiem investoriem. Viņš uzsver, ka tādējādi cer ārvalstu investoru līdzekļus piesaistīt Latvijas ekonomikai. 

Londonas birža izvēlēta, jo tas ir ērtākais veids Latvijas uzņēmumam piesaistīt ārvalstu investoru līdzekļus.

G. Beļavskis norādīja, ka piesaistīti līdzekļi tiks izmantoti gan bankas kapitāla stiprināšanai, gan uzņēmumu finansēšanai. 

Bankas pārstāvji skaidro, ka piedāvājuma rezultātā iegūtie līdzekļi ļaus AS Citadele banka turpināt izaugsmi Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Tāpat tie tiks izmantoti, lai atmaksātu 34,7 miljonu eiro subordinēto noguldījumu Latvijas Privatizācijas aģentūrai.

AS Citadele banka atbalsta pieredzējuši un godprātīgi esošie akcionāri — investoru konsorcijs, ko vada Ripplewood Advisors LLC (Ripplewood) un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kuriem ir starptautiska reputācija un panākumi veiksmīgu biznesa darbības rezultātu sasniegšanā.

Ripplewood un līdzinvestoru konsorcijs ir kompānijas ilgtermiņa investori. Tie ir vienojušies ar Latvijas Privatizācijas aģentūru saskaņā ar AS Citadele banka akciju iegādes noteikumiem neveikt nekādus pārdošanas vai nodošanas darījumus, ka pārsniegtu 10 % AS Citadele banka akciju apmēru, līdz 2017. gada 20. aprīlim, izņemot gadījumus noteiktos apstākļos, kā norādīts prospektā. Attiecībā uz akciju publisko piedāvājumu, Citadele grupas valde, padome un ERAB arī vienosies par bloķēšanas kārtību attiecībā uz viņiem piederošajām daļām uz noteiktiem laika periodiem pēc piedāvājuma slēgšanas.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds