Papildināta - Fastr dosies iepazīties ar Izraēlas start-up vidi un investoriem

2013. gada 08. augusts plkst. 11:30
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

TechHub Riga telpās noritējušā konkursa Start Tel Aviv 2013 finālistu cīņā par labāko tika atzīts jaunais tehnoloģiju uzņēmums Fastr App. Uzvarētājs oktobrī dosies uz Telavivu piecu dienu mācību vizītē, iepazīsies ar valsts start-up vidi un tiksies ar Izraēlas biznesa ekspertiem un investoriem.

[Papildināts viss teksts]

Latvijā šāds konkurss notiek pirmo reizi, bet starptautiski – otro. Start Tel Aviv ir Izraēlas rīkotas starptautiskas sacensības, kas vienlaikus norisinās vairākās valstīs. Konkurss norisinās otro reizi, bet Latvija tajā piedalās pirmoreiz. Šogad konkurss notiek 13 valstīs, kuru uzvarētāji tiksies kopējā piecu dienu pieredzē, iepazīstot start-up ekosistēmu Telavivā.

Izraēlas vēstniecības un TechHub Riga rīkotajā īso prezentāciju konkursā piedalījās septiņi start-up – Roamer app, Infogr.am, Mewo, Fastr, Polyflint, Froont un Latte.

Pirms gada, sākot projektu, Fastr sevi pozicionēja kā ātrlasīšanas aplikāciju, bet pa šo laiku uzņēmuma fokuss ir mainījies un tas sevi redz kā e-grāmatu Spotify, t.i., lietotāji lasa grāmatas no Fastr kataloga par noteiktu mēneša maksu.

Konkursam īpaši atlasīta žūrija izvērtēja astoņus finālistus, kas prezentēja sava start-up uzņēmuma tehnoloģiju biznesa paraugus. Žūrijas vērtējumu noteica gan produktā izmantotās inovatīvās tehnoloģijas, biznesa modelis un spēja sasniegt panākumus, gan arī komandas potenciāls un izvirzītie mērķi.

«Konkurss ir izdevies. Uzskatu, ka visām komandām bija ļoti augsts līmenis. Šis mums bija kārtējais mēģinājums sava produkta prezentācijā. Vairākas reizes bijām zaudējuši citos konkursos, tāpēc mērķis bija noprezentēt lab, un motivēt savu komandu. Uzvara bija negaidīta. Mēs nesen mainījām arī biznesa konceptu, un žūrijas novērtējums liek domāt, ka tas ir bijis pareizs lēmums,» sacīja Fastr pārstāvis un konkursa uzvarētājs Elgars Loginovs.

Fastr ir ātrlasīšanas aplikācija, kas piedāvā lasītājam dažādas iespējas – grāmatu abonēšanu, to šķirošanu pēc lasītāja vēlmēm, dalīšanos ar citātiem sociālajos medijos un izgriezumu kolekcionēšanu. Aplikācija īpaši pielāgota dinamiskam mūsdienu lasītājam, nodrošinot regulāru un ātru pieeju vēlamajai literatūrai.

Konkursu organizēja TechHub Riga un Izraēlas vēstniecība Latvijā. Konkurss jau otro gadu norisinās starptautiskā līmenī, sniedzot iespēju vairāku valstu start-up pārstāvjiem iegūt pieredzi un zināšanas no Izraēlas ekspertiem, lai veicinātu sava start-up uzņēmuma attīstību.

Dalies ar šo rakstu