Papildināta - FKTK piemēro AS Meridian Trade Bank sodu 889,65 tūkstošu eiro apmērā

2017. gada 14. novembris plkst. 10:52
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

(Pievienots bankas komentārs.)

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu piemērot soda naudu AS «Meridian Trade Bank» 889 651 eiro apmērā, informē FKTK.

Soda nauda piemērota, jo FKTK ir konstatējusi, ka AS «Meridian Trade Bank» nav nodrošinājusi pienācīgu iekšējās kontroles sistēmas darbību kredītriska pārvaldīšanas jomā.

Pieņemot lēmumu par soda naudas apmēru, FKTK ņēma vērā, ka banka jau ir uzsākusi darbības, lai uzlabotu iekšējās kontroles sistēmas efektivitāti, kā arī banka iepriekš nav sodīta par iekšējās kontroles sistēmas nepilnībām. AS «Meridian Trade Bank» piemērotā soda nauda viena mēneša laikā ir jāiemaksā valsts budžetā.

Papildus soda naudai, FKTK padome ir pieņēmusi lēmumu noteikt bankai tiesiskos pienākumus, lai banka turpmāk nepieļautu līdzīga rakstura pārkāpumus un novērstu konstatētos pārkāpumus iekšējās kontroles sistēmā kredītriska pārvaldības jomā.

Saskaņā ar FKTK lēmumu AS «Meridian Trade Bank» noteiktā termiņā ir jāiesniedz FKTK bankas pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai un noteiktā termiņā jāveic plānā paredzētie pasākumi.

AS «Meridian Trade Bank» informē, ka sakarā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) konstatētajiem trūkumiem bankas iekšējās kontroles sistēmā – kreditēšanas riska pārvaldības jomā – banka ir uzsākusi un turpina veikt visas nepieciešamās darbības, lai tuvākajā laikā novērstu konstatētos trūkumus.

Banka, respektējot FKTK pieņemto lēmumu, izpildīs FKTK norādījumus, lai pilnveidotu iekšējas kontroles sistēmu.

FKTK piemērotā soda nauda neietekmē bankas ikdienas darbību un klientu apkalpošanu. Banka pilda savas saistības pret klientiem un nodrošina pakalpojumu sniegšanu parastajā kārtībā, informē kredītiestādes pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu