Papildināta galerija - Sākam biznesu: Izveido smilšu kasti volejbolistiem 

Pludmales volejbola halles biznesa pamatā – cilvēku vēlme noķert vasaru ziemā, kad ar basām kājām var sajust mīkstās smiltis un spēlēt volejbolu

Linda Zalāne
, 02.3.2015
1/8

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Līdz šim Rīgā darbojās divas pludmales volejbola halles, bet kopš pagājušā gada rudens tām piepulcējies O-Sands Olimpiskajā sporta centrā (OSC), pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Ideju par savu halli izlolojis Arnis Tunte, kurš ar šo sporta veidu ir saaudzis jau kopš pusaudžu gadiem. Viņš ir strādājis OSC, vasarās organizējis ārā pludmales volejbola darbību. «Sešus gadus ar vienu acs kaktiņu lūkojos uz šo telpu un sapņoju, ka šeit reiz varētu izveidot pludmales volejbola halli. Biju jau izdomājis visas nianses – kur atradīsies laukumi, kur sēdvietas, kā risināt to, ka, aktīvi spēlējot, smiltis saceļ putekļus,» atzīst A. Tunte.

Ar stipru pārliecību


Tomēr tolaik Arnim nav pietikusi drosme uzņemties risku un vadīt pašam savu biznesu, kur jādomā, kā samaksāt par telpām, kā piesaistīt apmeklētājus. «Aizgāju no darba OSC, lai ar visu sirdi un pilnu sparu mestos pludmales volejbolā, un viens no darbiem bija pludmales volejbola hallē Beach Box. Pēc laika es secināju, ka man ar šīs halles īpašniekiem atšķiras viedoklis par to, uz ko jāliek uzsvars zāles darbībā. Mammai teicu – vai nu es braukšu pie tevis uz laukiem kartupeļus rakt, vai darīšu kaut ko savu. Lai kā man veiksies, bet vismaz būšu mēģinājis,» viņš turpina. Pēc darba uzteikšanas Arnim radusies iedvesma tomēr mēģināt pārliecināt OSC vadību, ka līdzās peldbaseinam, basketbola, volejbola un vieglatlētikas zālēm, potenciāls būtu arī pludmales volejbola hallei. Arnis nenoliedz, ka nedaudz palīdzējis fakts, ka viņš šeit kādreiz strādājis, tomēr OSC vadību tik un tā bijis grūti pārliecināt. Tai bijis daudz jautājumu par pludmales zāles darbību – kā tā iekļausies centrā un vai tā netraucēs. «Man bija atbildes uz visiem viņu jautājumiem. Apmēram trīs mēnešus gāju pie centra vadības, rādīju zīmējumus. Visu biju izplānojis līdz sīkākajām niansēm. Esmu ļoti pateicīgs OSC direktorei un Latvijas volejbola federācijas prezidentam, kuri turēja vārdu un uzticējās man, jo bija arī citi gribētāji, kuri, uzzinot par manu plānu šeit veidot pludmales volejbola laukumus, vēlējās iegūt šīs tiesības,» atceras Arnis.

Visu rakstu Izveido smilšu kasti volejbolistiem lasiet 2. marta laikrakstā Dienas Bizness.