Papildināta - HP gadu iesāk ar ienākumu un peļņas kritumu

2013. gada 25. februāris plkst. 14:02
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Hewlett-Packard (HP) šā gada pirmo finanšu ceturksni noslēgusi ar 1,6 miljardu ASV dolāru (aptuveni 0,85 miljardu Ls) peļņu, kas ir par 12% mazāk nekā pērnā gada attiecīgajā laika posmā, savukārt uzņēmuma ienākumi sarukuši par 6% - līdz 28,4 miljardiem ASV dolāru (aptuveni 11,11 miljardiem Ls), informē uzņēmuma pārstāvji.

Personālo sistēmu grupas ieņēmumi pirmajā finanšu ceturksnī ir samazinājušies par 8%, bet peļņas norma (operating margin) bija 2,7%. Ieņēmumi no fiziskām personām ir samazinājušies par 13%, savukārt ienākumi no komerciālajiem klientiem ir kritušies par 4%. Pārdoto galddatoru skaists pieaudzis par 10%, bet pārdoto piezīmju datoru vienību skaits - samazinājies par 14%, norāda kompānijas pārstāvji.

Drukas grupas ieņēmumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika posmu, ir sarukuši par 5%, bet peļņas norma sasniegusi 16,1%. Pārdotās aparatūras vienību skaits minētajā periodā samazinājies par 11%.

Uzņēmumu grupas ieņēmumi sarukuši par 4%, salīdzinot ar to pašu laika periodu pirms gada, bet peļņas norma sasniedza 15,5%. Šajā grupā ieņēmumu pieaugums ir novērojams tikai tīklošanas jomā - attiecīgi 4%.

Programmatūras grupas ieņēmumi kritušies par 2%, bet peļņas norma bija 17,0%. Ieņēmumi no atbalsta programmatūrām palielinājās par 11%, bet ieņēmumi no licencēm un pakalpojumiem samazinājās attiecīgi par 16% un 8%.

Uzņēmumu pakalpojumu grupas ieņēmumi, salīdzinot ar 2012. gada pirmo ceturksni, ir kritušies par 7%, bet peļņas norma sasniedza 1,3%. Ieņēmumi no lietojumprogrammām un biznesa pakalpojumiem samazinājās par 9%, savukārt IT ārpakalpojumu jomā ieņēmumi saruka par 6%.

HP Finanšu pakalpojumu ieņēmumi palielinājušies par 1%, savukārt peļņas norma bija 10,6%. Finanšu pakalpojumu grupas mazais ieņēmumu pieaugums skaidrojams ar 25% samazinājumu finansēšanas apjomos.

Uzņēmums gada laikā cer uzņemt apgriezienus un 2013, gadu noslēgt ar labiem rezultātiem. To HP grasās panākt, tirgū ieviešot jaunas programmatūras un inovācijas, norāda HP vadītāja Mega Vītmene (Meg Vhitman). Tāpat tiek cerēts, ka uzņēmumā ieviestā restrukturizācija šogad nesīs lielākus ieguvumus.

Jau ziņots, ka līdz 2014. gadam HP iecerējis samazināt darbinieku skaitu par 27 tūkstošiem, jeb astoņiem procentiem cilvēku. Darbinieku skaita samazinājums arī ir daļa no HP reorganizācijas pasākumiem. Šādā veidā HP iecerējis ik gadu ietaupīt no 3 līdz 3,5 miljardiem ASV dolāru. Pēdējos gados kompānija HP piekāpusies planšetdatoru un citu mobilo ierīču ražotāju priekšā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi