Investors

Papildināta - Irina Maligina: Uzbrukumi Olainfarm visdrīzāk saistāmi ar vēlmi panākt izdevīgākus akciju pārdošanas nosacījumus

Db.lv, 02.10.2018

Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

AS «Olainfarm» jaunā padome sadarbojoties ar uzņēmuma valdi ir atsākusi uzņēmuma attīstības un izaugsmes plāna izpildi, lai dzīvē realizētu Valērija Maligina vīziju par «Olainfarm» kā pastāvīgi augošu farmācijas nozares līderi reģionā, paziņojumā Nasdaq Riga norāda Irina Maligina, SIA «Olmafarm» valdes priekšsēdētāja un AS «Olainfarm» līdzīpašniece.

«Stabilitāte un prognozējamība ir divi ļoti svarīgi elementi, kas šādas izaugsmes nodrošināšanai ir vitāli nepieciešami, tādēļ divu mantinieču vēlme sasaukt ārkārtas akcionāru sapulci ar tādiem dienas kārtības jautājumiem, kā padomes atcelšana un it kā nodarīto zaudējumu piedzīšana no uzņēmuma vadības var tikai negatīvi ietekmēt uzņēmuma attīstību,» viņa norāda

Irina Maligina: «Pēdējo nedēļu laikā varam novērot nemitīgus divu mazākuma akcionāru uzbrukumus AS Olainfarm un tā vadībai, ar vēlmi nomelnot uzņēmumu, kā arī traucēt tā padomes un valdes darbu. Objektīvi pārbaudāmie uzņēmuma darbības rezultāti gan liecina, ka teju visi būtiskākie uzņēmuma finanšu un citi rādītāji uzlabojas, ļoti īsā laikā jaunā padome ir atsākusi vairākus uzņēmuma atklātību un pārvaldību veicinošus pasākumus, ko iepriekšējā padome bija atstājusi novārtā. Es aicinu visus uzņēmuma akcionārus, kam rūp veiksmīga uzņēmuma attīstība, nākt klajā ar savām idejām un priekšlikumiem, jo labu ideju nekad nevar būt par daudz. Signei Balderei – Sildedzei, kā uzņēmuma padomes loceklei bija īpašas iespējas piedāvāt savu attīstības redzējumu, tomēr, diemžēl viņa ir izvēlējusies ietekmēt uzņēmuma darbu ar destruktīvām, nevis konstruktīvām metodēm. Tas viennozīmīgi nav tas uzņēmuma attīstības ceļš, kādu mūsu uzņēmumam novēlētu mans tēvs.»

«Kā «Olainfarm» akcionāre un «Olmafarm» pārstāve izsaku pilnīgu uzticību un atbalstu uzņēmuma padomes darbam un aicinu neļauties nepamatotu paziņojumu un nerealizētu ambīciju ietekmei, bet ar savu ikdienas darbību un attieksmi nodrošināt stabilitāti un uzsākto darbu mērķtiecīgu turpināšanu. Uzskatu, ka šī gada 4. septembrī ievēlētā uzņēmuma padome lietišķi un profesionāli pilda tai uzticētos uzdevumus, un kā jau teicu, nepilna mēneša laikā ir redzami pirmie uzlabojumi vairākās jomās. Šajā īsajā laikā jau ir atsāktas agrāk iesāktās sarunas par iespējamu uzņēmuma iegādi kādā Rietumeiropas valstī, kas jau tuvākajā nākotnē varētu vainagoties ar rezultātiem, tiek nopietni izskatīti piedāvājumi jaunu aptieku iegādei gan Latvijā, gan Baltkrievijā, veterinārā farmācija ir identificēta kā vēl viens iespējamais uzņēmuma attīstības virziens. Ikdienā strādājot komandā, novērtēju padomes locekļu zināšanas, enerģiju un pašatdevi, kas veido pamatu stabilai uzņēmuma darbībai un plānotai attīstībai, lai AS Olainfarm varētu izaugt par Eiropas mēroga farmācijas kompāniju. Tieši tik ambiciozus mērķus šī komanda ir spējīga sasniegt.»

«Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka neskatoties uz atsevišķu V.Maligina mantinieču destruktīvo rīcību, «Olainfarm» vadība turpinās īstenot mana tēva iecerēto uzņēmuma attīstības plānu. Es nepiekritu un arī turpmāk noraidīšu visus akciju pārdošanas piedāvājumus. Turpināšu darbu uzņēmumā, lai nodrošinātu, ka jaunā padome un valde var īstenot mērķus, kurus uzņēmumam bija izvirzījis tā līdzīpašnieks un līderis Valērijs Maligins,» norāda I. Maligina.

«Publiskajā telpā un medijos jau ir apstiprinājusies informācija, ka viena no mantiniecēm ir iecerējusi pārdot mantotās akcijas pretēji mantojumā noteiktajam piecu gadu atsavināšanas aizliegumam. Arī tas ļauj secināt, ka līdzšinējie uzbrukumi uzņēmumam un vadības pārstāvjiem visdrīzāk ir saistāmi ar vēlmi panākt sev izdevīgākus akciju pārdošanas nosacījumus, un tāpēc ir vērtējami kā nepamatoti un destruktīvi,» paziņojumu noslēdz I. Maligina.

Reaģējot uz I. Maliginas paziņojumu, komentāru sniedz N. Saveļjeva: «Irina Maligina šobrīd izplata baumas, tādā veidā maldinot akciju tirgus dalībniekus – gan par it kā akciju pārdošanu, gan radot priekšstatu, ka pārstāv SIA Olmafarm īpašnieku vairākumu. Tā nav taisnība, jo V. Maligins savu mantu novēlējis visiem saviem bērniem vienādās daļās. Dezinformācijas izplatīšanā I.Mailigina diemžēl ir iesaistījusi arī Olainfarm. Savukārt, par maldinošas vai nepatiesas informācijas izplatīšanu par emitentu, likums paredz atbildību.»