Papildināta - Izzi zaudējumi pērn – 1,3 miljoni latu

2013. gada 10. septembris plkst. 13:56
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju operators Izzi pagājušo gadu noslēdza ar 1,29 miljonu latu zaudējumiem, liecina Lursoft dati.

Papildināta ar 2., 3. un 4. rindkopu.

Kā vienu no galvenajiem iemesliem ievērojamajiem zaudējumiem uzņēmuma vadība norāda pārdoto pakalpojumu izmaksu pieaugumu.

«Pēdējo pāris gadu laikā strauji pieaugušas izmaksas televīzijas saturam – pat par 30%, ieskaitot tādus populārus TV kanālus kā Discovery, Fox, RTR, PBK un daudzus citus. No vienas puses, skatītāji kļūst arvien prasīgāki pret satura kvalitāti, un kanāli spiesti ieguldīt lielākus līdzekļus, lai uzlabotu savu programmu satura kvalitāti. No otras puses, samazinās to ienākumi no reklāmas un oriģinālsatura tālākpārdošanas. Tādējādi ir palielinājušies izdevumi par televīzijas saturu,» skaidro Sandra Kraujiņa, Izzi valdes locekle. «Arī turpmāk paredzam izmaksu pieaugums TV kanālu iepirkšanai, piemēram, šogad būtiski pieaug kabeļoperatoru izmaksas par nacionālā satura iepirkšanu, proti, TV3 un LNT ierindojušies vienā no augstākajām pozīcijām TV satura iepirkšanā kabeļoperatoriem,» viņa norāda.

Būtiski pieauguši arī izdevumi namu apsaimniekotājiem. «Esam nonākuši ķīlnieku lomā, jo nauda modernu un jaudīgu tīklu izbūvē daudzdzīvokļu namos ir ieguldīta, savukārt namu apsaimniekotāji katru gadu mērķtiecīgi paaugstina maksu. Pieaugot šīm summām, vērā ņemami palielinās arī tīklu uzturēšanas izmaksas,» stāsta S. Kraujiņa.

«Tā ir visas nozares problēma. Tādēļ kabeļtelevīzijas cenas kāpums, visticamāk, ir sagaidāms, bet šobrīd vēl nevar precīzi pateikt, cik lielā mērā,» norādīja Izzi valdes locekle.

Viņa norāda arī, ka milzīga problēma nozarē ir arī nelegālo operatoru darbība. «Tādējādi šiem komersantiem ir būtiski mazāka izdevumu sadaļa, kā rezultātā zagtu saturu tie tālāk par santīmiem izplata patērētājiem. Loģiski, ka godīgi uzņēmēji ar šīm cenām konkurēt nevar un cieš viss tirgus. Šo nelegāļu darbība ir tā izpletusies, ka tā būtiski atsaucas arī uz kabeļoperatoru ienākumiem,» norāda S. Kraujiņa.

Uzņēmums pagājušajā gadā apgrozīja teju sešus miljonus latu, kas ir par 9,9% mazāk nekā pirms gada.

Lai arī Izzi 2012. gada finanšu rādītāji nav iepriecinoši, pērn uzņēmums turpinājis investēt līdzekļus uzņēmuma infrastruktūras uzlabošanā. Savukārt pēdējā ceturkšņa pozitīvās tendences klientu izmaiņās ļauj prognozēt finanšu rādītāju uzlabošanos 2013. gadā, norāda uzņēmuma vadība. Divu gadu laikā ieguldīti vairāk nekā 12 miljoni eiro jauna optiskā tīkla izbūvē galvaspilsētā un reģionos.

Vidēji 2012. gadā uzņēmumā strādāja 119 darbinieki.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām