Finanses

Papildināta - Kas jāņem vērā, jaunam uzņēmumam piesaistot finansējumu?

Žanete Hāka, 06.12.2016

Sonarworks līdzdibinātājs Mārtiņš Popelis
Sonarworks attīstību 3 gadu garumā esam finansējuši ar riska kapitāla fondu palīdzību, jo tas bija piemērotākais veids, kā finansēt tehnoloģiju attīstību un produktu izstrādi mūsu nozarē. Teorētiska alternatīva mūsu gadījumā bija meklēt privātus investous, taču izvēlējāmies riska kapitāla fondu finansējumu, jo sadarbība ar fondiem ir vairāk institucionalizēta, kas nozīmē, ka sadarbības nosacījumi un process ir precīzi atrunāti un iepriekš paredzami. Ja uzņēmuma produkts un nozare to ļauj, domāju, ka labākais veids kā finansēt uzņēmuma attīstību ir caur produktu iepriekšpārdošanu tādās platformās kā Kickstarter. Finansējuma piesaiste šādā veidā ne tikai ļauj iegūt finansējumu produktu attīstībai, bet, kas svarīgi, arī pierāda pieprasījumu pēc jaunā produkta attiecīgajā tirgus nišā un uzņēmuma spēju šo nišu uzrunāt. Šādu pierādījumu esamība būtiski atvieglo tālāku sadarbību ar visiem pārējiem biznesa attīstības finansētājiem.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas jauno uzņēmumu vidū aug dažādu alternatīvo finansējumu nozīme, taču katram jāizvēlas savas attīstības stadijas un rocībai piemērotākais finansējuma veids, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Rodoties lieliskai idejai biznesa izveidei, jaunie uzņēmēji nereti sastopas ar jautājumu, kur rast finansējumu. Tāpat, ja darba uzsākšanai nauda ir, tad, ielecot straujas attīstības vilcienā, jaunais uzņēmējs var atdurties pret naudas trūkumu tālākai attīstībai. Ko darīt tālāk? Bankas lielākoties finansē projektus, kas jau ir sevi pierādījuši, tāpēc jāmeklē alternatīvi finansējuma veidi. Latvijā pēdējo gadu laikā, attīstoties startup sektoram, kļūst pieejamāks arī finansējums – attīstās riska kapitāli, darbojas biznesa eņģeļi un pasaulē būtiskāku lomu ieņem tādi pakalpojumi kā pūļa finansējums vai savstarpējo aizdevumu platformas. Tomēr katrai uzņēmuma attīstības stadijai ir jāizvēlas piemērotākais finansējuma veids.

Ar startup pieredzi finansējuma piesaistē iespējams iepazīties galerijā augstāk, bet visu rakstu Izvēloties piemērotāko iespējams izlasīt pirmdienas, 5.decembra, laikrakstā Dienas Bizness, 10.lpp.!