Enerģētika

Papildināta - Latvenergo izmanto situāciju, kamēr investori izsalkuši

Dienas Bizness, 22.01.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Papildināta ar pēdējo rindkopu.

Šā gada 24. janvārī notiks valsts kapitālsabiedrības Latvenergo obligāciju papildu emisija 30 miljonu eiro apmērā. Kā informē uzņēmuma preses sekretāre Ivita Bidere, šāds lēmums pieņemts, reaģējot uz augsto investoru interesi par AS Latvenergo vērtspapīriem.

Jau ziņots, ka Latvenergo pirmās obligāciju sērijas emisijas ietvaros pērn 13.decembrī notika investoru pieteikumu izvietošana obligāciju emisijai 20 miljonu eiro apjomā ar piecu gadu obligāciju dzēšanas termiņu. Obligāciju kopējais pieprasījums izvietošanas perioda beigās sasniedza vairāk nekā 90 miljonus eiro, tādējādi 4,6 reizes pārsniedzot plānoto emisijas apjomu.

Kā norāda Latvenergo, saglabājoties augstai interesei no investoru puses, kā arī labvēlīgai situācijai kapitāla tirgū, uzņēmuma pirmās obligāciju sērijas ietvaros notiks papildu emisija 30 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar pirmās obligāciju sērijas galīgajiem noteikumiem obligācijas nominālvērtība ir 1 000 eiro, fiksētā procentu likme (kupons) ir 2.8% gadā, obligāciju dzēšanas termiņš - 2017. gada 15.decembris. Obligāciju sērijas papildu emisijas gala noteikumi ir apstiprināti 21. janvārī un publicēti uzņēmuma mājas lapas investoru sadaļā.

«Līdzšinējā augstā interese apliecina, ka emitēt vērtspapīrus ir bijis pareizs lēmums, jo ir veicināta Latvenergo atpazīstamība, augusi uzņēmuma caurskatāmība, izveidojot Revīzijas komiteju un nodrošinot plašu Latvenergo grupas darbības informācijas pieejamību investoru sadaļā uzņēmuma mājas lapā,» norāda AS Latvenergo valdes locekle un finanšu direktore Zane Kotāne, skaidrojot, ka Latvenergo koncernam ir ambiciozi plāni kļūt par nozīmīgāko un vērtīgāko energoapgādes sektora uzņēmumu Baltijā.

Emisijas noslēgums un norēķini ir paredzēti 2013. gada 30. janvārī, kas arī tiek nofiksēts kā obligāciju emisijas datums. Pēc tam obligācijas tiks kotētas AS NASDAQ OMX Riga.

NASDAQ OMX Baltijas biržas Parāda vērtspapīru sarakstā no rītdienas tiks iekļautas decembrī pērn investoriem pārdotās obligācijas. Latvenergo biržas kods ir ELEK.