Transports un loģistika

Papildināta - Loginovs paliek amatā; SM pārstāve Brīvostas valdē iesniegusi atlūgumu

Lelde Petrāne, 10.09.2014

Leonīds Loginovs

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs saglabās savu amatu, liecina biznesa portāla db.lv rīcībā esošā informācija.

Šāds lēmums pieņemts, 4 valsts pārstāvjiem Rīgas Brīvostas valdē nobalsojot par atlaišanu, bet 3 domes pārstāvjiem - pret.

Nu jau otro reizi četri valsts pārstāvji aicināja ārkārtas sēdē gāzt L. Loginovu. Šis ierosinājums tiek pamatots ar to, ka noteiktajos termiņos netiekot pildīts valdes apstiprinātais Krievu salas projekta rīcības plāns, kura īstenošana ietilpst pārvaldnieka pienākumos.

Pērnā gada martā ministriju pārstāvji aicināja atlaist L. Loginovu pēc Valsts kontroles ziņojuma, kurā tika konstatēts, ka kopumā Rīgas brīvostas pārvalde ar normatīvo aktu pārkāpumu neatbilstošas un nesaimnieciskas rīcības dēļ veikusi darījumus, radījusi zaudējumus vai nepamatoti rīkojusies ar vairāk nekā 58 milj. eiro. Saskaņā ar Likumu par ostām, lai Rīgas brīvostas pārvaldnieku atceltu no amata, valdes sēdē jāpiedalās vismaz sešiem locekļiem un vismaz pieciem no tiem jānobalso par atlaišanu, vēstīja Dienas Bizness.

Pats pārvaldnieks Loginovs uz laikraksta jautājumu, ko darīs, ja valde viņu trešdien atbrīvos no amata, īsziņā iepriekš atbildēja: «Braukšu uz kino.» Vaicāts, vai rakstīs memuārus, viņš apstiprināja: «Obligāti!»

Brīvostas valdē strādā četri valsts pārstāvji - valdes priekšsēdētāja vietniece Satiksmes ministrijas (SM) pārstāve Džineta Innusa un valdes locekļi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Rolands Arturs Bebris, Finanšu ministrijas pārstāve Baiba Bāne un Ekonomikas ministrijas pārstāvis Ģirts Greiškalns. Vēl četri pārstāvji valdē ir Rīgas domei - valdes priekšsēdētājs Ameriks un valdes locekļi Ivars Jakovels (SC), Mihails Kameņeckis (SC) un Nils Ušakovs (SC). Ušakovs devies vizītē uz ASV.

SM izplatījusi paziņojumu, ka aicinās izvērtēt valdes locekļu atbildību: «Ar nožēlu jāsecina, ka Rīgas Brīvostas pašvaldību pārstāvošie valdes locekļi acīmredzami nevēlas izprast situāciju, kas izveidojusies Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam nepildot valdes lēmumus. Rīgas brīvostas valdei būtu jāmeklē jauns pārvaldnieks nevis jāmēģina piesegt esošais. Satiksmes ministrija aicinās tiesībsargājošās iestādes vērtēt Rīgas Brīvostas valdes locekļu personīgo atbildību. Atbildība, kas jāuzņemas gan valdei, gan Brīvostas pārvaldniekam, skar būtisku apdraudējumu Krievu salas projektam nesaņemt Eiropas Savienības līdzfinansējumu 100 miljonu eiro apmērā.»

«Pašreizējā situācijā apdraudēta ir gan Krievu salas projekta veiksmīga realizācija, gan līdz ar to arī puse pārkrauto kravu apjoma Rīgas Brīvostā. Krievu salas projekts tiek realizēts ostas attīstības un Rīgas un Latvijas iedzīvotāju interesēs. Tā kavēšanās ir pretēja valsts un pilsētas interesēm. Pēc šodienas valdes sēdes Satiksmes ministrijas pārstāve Brīvostas valdē Džineta Innusa iesniegusi atlūgumu Satiksmes ministrijā un Ministru kabinetā,» informē ministrija.