Papildināta - Microsoft pirks Nokia mobilo telefonu biznesu

2013. gada 03. septembris plkst. 18:19
Autors: Gunta Kursiša - Jānis Šķupelis
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Microsoft paziņojusi par Nokia mobilo telefonu biznesa iegādi par 3,79 miljardiem eiro, tādējādi pieliekot punktu Nokia trīs desmitgades ilgušajam mobilo telefonu «pārdošanas piedzīvojumam», vēsta Reuters.

Tāpat Microsoft pavēstījusi, ka grasās iegūt Nokia patentu licenci, kā arī iegādāties Somijas kompānijas karšu pakalpojumu. Nokia patentu iegāde Microsoft izmaksās 1,65 miljardus eiro. Tādējādi kopējais Microsoft un Nokia darījums būs 5,44 miljardu eiro apjomā, un paredzēts, ka tas tiks noslēgts 2014. gada pirmajā ceturksnī.

Par vērienīgajām izmaiņām kompānijā paziņots mazāk nekā divas nedēļas pēc tam, kad Microsoft vadītājs Stīvs Balmers (Steve Balmer) pavēstīja par došanos pensijā.

Šonedēļ no Nokia vadītāja amata atkāpās arī Stīvens Elops (Stephen Elop), kurš atgriezās darbā Microsoft kā uzņēmuma «ierīču» nodaļas viceprezidents. Tikmēr Nokia darbu turpinās un par notiekošo S. Elopam ziņos Nokia «smadzenes» - Džo Hārlovs (Jo Harlow), Timo Toikanens (Timo Toikkanen), Stefans Penebekers (Stefan Pannebecker) un Juha Putkirants (Juha Putkiranta), norādīts Microsoft paziņojumā. Tāpat mazas izmaiņas gaidāmas arī Windows Phone izstrādātāju komandā. Savukārt nākotnē atlaišanas sagaidāmas finanšu, juridiskajā, pircēju apkalpošanas un citos sektoros, abu kompāniju «integrācijas» rezultātā, oficiālo paziņojumu rezumējis medijs The Register.

«Šis ir drosmīgs solis nākotnē un ir izdevīgs abu kompāniju darbiniekiem, akcionāriem un patērētājiem,» oficiālā paziņojumā pavēstījis Microsoft «aizejošais» vadītājs S. Balmers.

Tikmēr Forbes žurnālists Tero Kuitinens (Tero Kuittinen) nodēvējis Nokia mobilo ierīču biznesa pārdošanas cenu par «šokējoši zemu», ņemot vērā, ka kompānijas tālrunis Lumia uzrādījis labus pārdošanas rezultātus – 2013. gada otrajā ceturksnī tika pārdoti aptuveni 7,4 miljoni Lumia tālruņu. Tajā pašā laikā «zemo cenu» tālrunis Asha varētu piedzīvot konkurenci, jo uz jaunajiem tirgiem tiks piegādāti arī lētāki Android operētājsistēmas tālruņi.

Jāatgādina, ka Microsoft par Skype iegādi 2011. gadā samaksāja 8,5 miljardus ASV dolāru, kas ir par aptuveni 3,5 miljardiem ASV dolāru vairāk nekā par Nokia tālruņu biznesu.

Pēc darījuma noslēgšanas Microsoft paredz, ka aptuveni 32 tūkstoši līdzšinējo Nokia darbinieku strādās Microsoft, tostarp aptuveni 4,7 tūkstoši Somijā strādājošie bijušie Nokia darbinieki, kā arī 18,3 tūkstoši cilvēku, kas «tiešā veidā iesaistīti ražošanā, montāžā un produktu iepakošanā visā pasaulē».

Vairāki nozares eksperti gan tiecas domāt, ka darījuma rezultāts varētu nozīmēt jaunas, visai konkurētspējīgas tehnoloģijas.

«Mūsuprāt, jau iepriekš Microsoft sadarbība ar Nokia bija veiksmīga, jo tika izlaisti daudz jauni modeļi ar Windows operētājsistēmu - sākotnēji ar Windows Mobile 7,5, vēlāk ar Windows Mobile 8. Manuprāt mēs varam sagaidīt jaunus, lieliskus telefonus nākotnē,» norāda Bite Mārketinga vadītāja Kristīne Britāne.

«Vienīgais paliek jautājums, kas notiks ar cenas ziņā pieejamākiem telefoniem, kas, domājams, būs atkarīgs no Microsoft stratēģijas. Tāpēc, runājot par sortimentu, kā iepriekš minēju, arī tas būs atkarīgs no tā, kāda būs Microsoft stratēģija. Savukārt attiecībā uz cenām – ņemot vērā konkurenci šai jomā - tam nevajadzētu ietekmēt cenas,» piebilst Bite eksperte.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām