Papildināta - Nordea 3. ceturksnis bijis pagrieziena punkts

2010. gada 27. oktobris plkst. 10:17
Autori:
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Nordea bankas Latvijas filiāle 3. ceturksni noslēgusi ar peļņu 42 tūkstošu apjomā, lai gan kopumā deviņi mēnešu darbības rezultāti vēl ir ar mīnus zīmi.

Kopējie ieņēmumi gada pirmajos trīs ceturkšņos ir 34.2 miljoni latu, kas salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir samazinājums par 9,8%. Savukārt peļņa pēc nodokļu nomaksas – 11.3 miljoni latu.

Kopējie bankas izdevumi palielinājušies par 1.6 %, sasniedzot 14.9 miljonus latu.

Savukārt operacionālā peļņa pirms uzkrājumiem nedrošiem kredītiem 19,3 miljoni latu (pērn - -23,2 miljoni), tādejādi tā samazinājusies par 16,8%.

Teju par ceturtdaļu samazinājušies arī uzkrājumi nedrošiem kredītiem - 27,8 miljoni (pērn 36,1 milj. latu), samazinājums par 23%
Banka no jauna izsniegusi korporatīvos kredītus 46,5 miljonu latu apjomā, savukārt mājokļu kredīti 2010.gadā piešķirti 47,5 miljonu latu apjomā.

Nordea bankas Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis norāda, ka 3.ceturksnis ir bijis nozīmīgs pagrieziena punkts – «Nordea Latvijas filiāle ir atsākusi strādāt ar peļņu.» Viņš arī cer, ka izdosies arī turpmāk uzlabot bankas darbības rezultātus.

Nordea grupas prezidents Kristians Klausens skaidrio: Tas, ka Nordea koncentrējas uz Poliju, nenozīmē, ka Baltijas valstis tiek pamestas novārtā. «Baltijas valstis mēs joprojām mīlam, un Nordea Baltijas valstīs šobrīd nekoncentrējas uz strauju izaugsmi, bet turpina koncentrēties uz to lai palīdzētu klientiem pārvarētu grūtības – restrukturizēt kredītus, jo Latvijā joprojām ir ekonomiskās problēmas. Turklāt Nordea tirgus daļa pieaug tāpat. Līdz ar to pagaidām stratēģija saglabājas līdzšinējā – piesardzīga organiska izaugsme.»

Dalies ar šo rakstu