Papildināta - Par Stenders kapitāldaļu turētāju kļūst Saūda Arābijas pilsonis

2012. gada 24. septembris plkst. 15:00
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vannas un ķermeņa kosmētikas ražotāja SIA Stenders dalībnieku sarakstā notikušas izmaiņas, par vienu no uzņēmuma līdzīpašniekiem kļūstot Saūda Arābijas pilsonim Amīnam Ali Jamanī (Ameen Ali Yamany), liecina Lursoft dati.

Papildināta ar 3. 4., 5. rindkopu.

Kopš 24. septembra A. A. Jamanī pieder 2,07% SIA Stenders kapitāldaļu, kas nozīmē 5,094 tūkst. Ls ieguldījumu uzņēmumā. Līdz ar izmaiņām uzņēmuma dalībnieku sarakstā, 0,98% kapitāldaļu (2,405 tūkst. Ls ieguldījums) pieder Jānim Bērziņam un Zanei Dreimanei katram, savukārt uzņēmuma lielākā līdzīpašniece vēl aizvien ir Ieva Eglīte, kurai pieder 95,97% Stendera kapitāldaļu ar attiecīgi 235,739 tūkst. Ls ieguldījumu., liecina Lursoft dati.

Pirms izmaiņām SIA Stenders dalībnieku sarakstā 98% kapitāldaļu piederēja I. Eglītei, bet J. Bērziņam un Z. Dreimanei – pa 1% kapitāldaļu.

Uzņēmuma kapitāldaļu pārdošana saistīta ar SIA Stenders centieniem ienākt Tuvo Austrumu tirgū, kurā uzņēmuma vadība saredz lielu potenciālu, Db.lv skaidroja Stenders vadītājs Jānis Bērziņš. Viņš stāsta, ka uzņēmums jau vairākus gadus sadarbojas ar Saūda Arābiju, un patlaban lemts veidot «nopietnu ilgtermiņa sadarbību», kā rezultātā A. A. Jamanī kļuvis par SIA Stenders investoru un līdzīpašnieku.

Iegūtos līdzekļus SIA Stenders izmantos uzņēmuma starptautiskajā attīstībā. «Nākotnē plānojam piesaistīt papildu investīcijas uzņēmuma attīstībai ārvalstīs,» norāda J. Bērziņš.

«Šobrīd Saūda Arābijā ir atvērti divi Stenders veikali un aktīvi attīstām SPA produkcijas noieta kanālus, kuru darbība ir ļoti veiksmīga un tas liecina par daudz lielākām Stendera zīmola iespējām šajā valstī,» uzskata uzņēmuma vadītājs.

Pērn SIA Stenders un tās meitasuzņēmumu Krievijā un Polijā apgrozījums bija 3,7 milj. Ls, kas ir par 3% vairāk nekā pirms gada. 2011. gadā lielākās investīcijas bijušas mārketingā sakarā ar jaunā zīmola identitātes izstrādi un komunikācijas pasākumiem Latvijā, raksta aģentūra Leta. Kopumā 2011. gadā Stenders attīstībā ieguldījis 100 tūkst. Ls. Kopumā kompānijas izaugsmes plāni saistīti ar Krieviju, Ķīnu, Eiropas un Skandināvijas valstīm, un patlaban – arī Tuvajiem Austrumiem.

Patlaban Stenders ir tirdzniecības vietas 20 valstīs - Krievijā, Ķīnā, Polijā, Igaunijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Kazahstānā, Kirgizstānā, Gruzijā, Japānā, Saūda Arābijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Ungārijā, Slovēnijā, Austrijā, Grieķijā, Horvātijā, Latvijā.

Uzņēmums dibināts 2001. gadā, un tā valdē darbojas J. Bērziņš, Z. Dreimane un E., Ieva. Izmaiņas dalībnieku sarakstā nav radījušas izmaiņas SIA Stenders vadībā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds