Papildināta - Putnu fabrika Ķekava prasa tiesisko aizsardzību

2011. gada 07. oktobris plkst. 15:25
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Piektdien iesniegts pieteikums Rīgas rajona tiesai par a/s Putnu fabrika Ķekava tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu.

Tā mērķis ir uz laiku iegūt tiesisko aizsardzību, lai atgūtu uzņēmuma pozitīvu naudas plūsmu un Putnu fabrika Ķekava varētu turpināt sekmīgu darbību.

«Tiesiskās aizsardzības process ir daļa no uzņēmuma reorganizācijas plāna. Iepriekš Putnu fabrika Ķekava jau vairākus gadus strādāja ar zaudējumiem, tajā laikā uzkrājot pārāk lielu parādu slogu, tāpēc uzņēmumam radās grūtības ar norēķiniem piegādātājiem. Turklāt globālās krīzes ietekmē atsevišķi Putnu fabrikas Ķekava klienti nespēja veikt apmaksu par piegādāto produkciju, tādējādi vēl vairāk pasliktinot uzņēmuma naudas plūsmu. Lai fabrikā strādājošajiem saglabātu vairāk nekā 600 darbavietas, ar laiku izpildītu saistības pret uzņēmuma kreditoriem un kopumā nodrošinātu uzņēmuma turpmāko darbību, tiesiskās aizsardzības process ir būtiski nepieciešams,» skaidro kompānijas valdes priekšsēdētājs Māris Adijāns.

Uzņēmuma izstrādātais plāns tiesiskā aizsardzības procesa uzsākšanai paredz divu gadu laikā atgūt uzņēmuma maksātspēju. Šinī laikā plānots palielināt ieņēmumus no produkcijas pārdošanas, uzlabojot pārdošanas departamenta darbu un palielinot klientu loku, samazināt izdevumus par elektroenerģiju un apkuri, īstenojot energoefektivitātes pasākumus, samazināt transporta izmaksas, kā arī veikt citus pasākumus uzņēmuma pelnītspējas nodrošināšanai, skaidro kompānijas valdes loceklis Andris Sedmalis.

Putnu fabrikai Ķekava problēmas neradās vienā dienā – jau 2009. gadu uzņēmums pabeidza ar 1,19 miljonu Ls zaudējumiem, ko bijusī kompānijas Putnu gaļas pārstrādes un mārketinga departamenta direktore Tatjana Solomka skaidroja ar dažādiem apstākļiem, tostarp faktu, ka vistas bijušas nepaklausīgas un nedeva gaidīto rezultātu. Vēl pērn maijā T. Solomka stāstīja par plāniem palielināt veikalu skaitu, taču šogad viņai nācās atvadīties no sava amata. Šā gada jūnijā putnu fabrikas valdes priekšsēdētāja amatu nācās atstāt Vitālijam Judinam, kas uzņēmumu bija vadījis kopš 2009. gada. Viņš trauksmi par dārgo putnu barību cēla jau pērn, aicinot valdību noteikt graudu izvešanas ierobežojumus.

Pērno gadu Putnu fabrika Ķekava pabeidza ar 20 miljonu Ls apgrozījumu, kas ir par 6 % mazāk nekā gadu iepriekš un 1,82 miljonu Ls zaudējumiem, kas ir par 640 tūkstošiem Ls vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt Ķekavas broileri apgrozījums pērn bija 7,71 miljons Ls, kas ir par 15 % vairāk nekā gadu iepriekš, taču zaudējumi sasniedza 303,7 tūkstošus Ls pretstatā 8,5 tūkstošu Ls peļņai. Šā gada septembrī Valsts Ieņēmumu dienests Ķekavu iekļāva 100 lielāko parādnieku sarakstā ar 1,09 miljonu latu saistībām pret valsti – sarakstā Ķekava ierindota 32. vietā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām