Papildināta - Rīgas enerģija policijai lūdz pārbaudīt iespējamu pretlikumīgu vēršanos pret uzņēmumu OIK atļauju skandālā 

SIA «Rīgas enerģija» vērsusies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā un Valsts policijā ar lūgumu pārbaudīt pēdējās nedēļās, pēc uzņēmuma pārstāvju domām, nelikumīgo un melīgo vēršanos pret «Rīgas enerģiju» saistībā ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atļauju skandālu, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

LETA, 27.10.2017

(Pievienots «Nekā personīga» producentes komentārs 8. un 9.rindkopā.)

«Vēršamies pie jums saistībā ar publiski izskanējušām ziņām par »Rīgas enerģijas« it kā pieļautajiem likuma pārkāpumiem. Uzskatām, ka šobrīd notiek aktīva pretlikumīga vēršanās pret uzņēmumu ar mērķi samazināt kompānijas vērtību un trešajām personām pārņemt kontroli pār uzņēmumu. Esam saņēmuši signālus, kas liek tā domāt,» iesniegumu Ģenerālprokuratūrā komentēja «Rīgas enerģijas» valdes priekšsēdētājs Valdis Šaplaks.

Uzņēmuma valde apgalvo, ka guvusi pierādījumus, ka 15.oktobrī TV3 raidījumā «Nekā personīga» demonstrēti video kadri, kuros minētais filmēšanas datums neatbilstot patiesībai, ir sagrozīti, lai apzināti maldinātu sabiedrību.

«Pretēji minētajā raidījumā norādītajam »Rīgas enerģijas« koģenerācijas stacijā ir uzstādīta gan turbīna, gan visas citas elektroenerģijas ražošanai nepieciešamās iekārtas, noliktavā atrodas nepieciešamā šķelda un tā tiek kurināta. Par iepriekšminēto klātienē šogad 18.oktobrī pārliecinājās Ekonomikas ministrijas pārstāvji ar pieaicinātiem speciālistiem no AS »Sadales tīkls«, Būvniecības valsts kontroles biroja, klātesot zvērinātam tiesu izpildītājām, kas fiksēja minētos faktus. Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem pieeja koģenerācijas stacijai tika nodrošināta nekavējoties, pēc pirmā pieprasījuma, tanī skaitā uzrādot pieprasīto dokumentāciju un koģenerācijas stacijas iekārtas,» klāstīja kompānijas pārstāvji.

Uzņēmums arī lūdz policiju veikt demonstrētā video materiāla ekspertīzi un noskaidrot tā faktisko filmēšanas datumu.

Ekonomikas ministrijā aģentūrai LETA apliecināja - ministrijas kontroles grupa, ierodoties «Rīgas enerģijā», konstatēja, ka ir uzstādītas elektroenerģijas ražošanai koģenerācijā nepieciešamās iekārtas.

«Tomēr nevaram apliecināt, ka uzņēmuma pārstāvji kontrolgrupai pārbaudes laikā varēja uzrādīt visu pieprasīto dokumentāciju. Kontroles grupa vienojās ar uzņēmuma pārstāvjiem par nepieciešamo dokumentu iesniegšanu pēc kontroles grupas pieprasījuma,» pauda ministrijas pārstāvji.

«Nekā personīga» producente Arta Ģiga aģentūrai LETA uzsvēra, ka raidījumā redzamie kadri nav falsificēti un tie attēloja patieso situāciju «Rīgas enerģijā», piebilstot, ka pārmetumi «Nekā personīga» par nepatiesas informācijas sniegšanu uzskatāma par uzņēmuma aizstāvības taktiku.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Vienlaikus Ģiga norādīja, ka pagaidām neviena no iesaistītajām pusēm nav vērsusies pie raidījuma veidotājiem par 15.oktobra raidījumā pārraidītajiem video kadriem. Tomēr viņa sacīja, ka gadījumā, ja Valsts policija vērsīsies pie raidījuma veidotājiem, tad viņi plāno sadarboties.

Policija sākusi kriminālprocesu par Sadales tīkla un Rīgas enerģijas iespējamu krāpšanos

SPRK saskata iespējamu Sadales tīkla pārkāpumu lietā par krāpšanos ar OIK

Latvenergo: Atbalsta maksājumus iespējamā krāpšanā iesaistītās koģenerācijas stacijas nav saņēmušas

Ašeradens uzdod nekavējoties veikt pārbaudes koģenerācijas staciju darbībā

Kā ziņots, Valsts policija pēc Ekonomikas ministrijas iesnieguma sākusi kriminālprocesu par «Sadales tīkla» un «Rīgas enerģijas» rīcību, iespējams, krāpjoties ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Kriminālprocess sākts par krāpšanas mēģinājumu lielos apmēros. Lieta sākta par faktu, un to izmeklē Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde.

Aizdomās turētā statuss šobrīd nevienai personai nav piemērots.

Tāpat vēstīts, ka atbilstoši ar izsniegtajai atļaujai «Rīgas enerģija» līdz šā gada 5.oktobrim bija jāsāk elektroenerģijas ražošana koģenerācijā. Lai pārliecinātos, ka stacija ir uzsākusi elektroenerģijas ražošanu koģenerācijā, ir jābūt sistēmas operatora, tas ir, «Sadales tīkla» parakstītam aktam par elektrostacijas atzīšanu kā derīgu paralēlam darbam ar sistēmu un atļaujai par elektrostacijas pieslēgšanu sistēmai «Sadales tīkls» uz pārbaudes laiku ne mazāku kā 72 stundas.

Tomēr TV3 raidījuma «Nekā personīga» filmēšanas laikā uzņēmuma «Rīgas enerģija» teritorijā netika konstatēta elektroenerģijas ražošana, tādēļ Ekonomikas ministrija lūdza Valsts policiju pārbaudīt iespējamās krāpnieciskās darbības.

«Nekā personīga» atklāja vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, «Sadales tīkla» testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro OIK maksājumos nākamajos 10 gados.

«Rīgas enerģija» jau iepriekš paziņojusi, ka kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo krāpniecību saistībā ar elektroenerģijas ražošanu obligātajā iepirkumā. Savukārt «Sadales tīklā» izveidota iekšējā izmeklēšanas komisija, kura tostarp pārbauda atbildīgo darbinieku rīcību saistībā ar koģenerācijas staciju darbību. Uz izmeklēšanas laiku atstādināti trīs darbinieki.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka «Rīgas enerģija» reģistrēta 1999.gadā. Tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānija pastarpināti pieder vairākām privātpersonām - Ievai Jakobijai, Līgai Šaplakai, Pēterim Dzirkalam, kā arī Monai Martinsonei un Mārcim Martinsonam. «Rīgas enerģijas» apgrozījums 2016.gadā bija 24 250 eiro, bet zaudējumi - 375 878 eiro.

Tevi varētu interesēt

Rolands Lūsveris, bijušais AS «Sadales tīkls» valdes loceklis, pametīs arī uzņēmuma attīstības...

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens tikai pēc sižeta televīzijā uzdeva ierosināt lietu par...

Bijušais AS «Sadales tīkls» valdes loceklis, kurš atkāpās no amata pēc skandāla...

Par jauno Nacionālās attīstības plānu (NAP) runas dažādos augsta līmeņa saietos ir...

Pēc skandāla ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atļaujām no amata atkāpies AS...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Rolands Lūsveris, bijušais AS «Sadales tīkls» valdes loceklis, pametīs arī uzņēmuma attīstības...

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens tikai pēc sižeta televīzijā uzdeva ierosināt lietu par...

Bijušais AS «Sadales tīkls» valdes loceklis, kurš atkāpās no amata pēc skandāla...

SIA Salaspils Siltums ir pirmais Latvijas uzņēmums, kas saņēmis starptautisku apbalvojumu enerģētikas...

Pēc skandāla ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atļaujām no amata atkāpies AS...

Latvijas dabasgāzes kompānija «Latvijas Gāze» piesaistījusi 35 miljonu eiro aizdevumu, lai lai...

Patlaban sektors, kurš izskatās perspektīvs un kurā var gaidīt izaugsmi šogad un...

Energokompānija Enefit šogad ir būtiski paplašinājusi savu darbību Latvijas tirgū, aktīvi startējot...

Saūda Arābijas valstij piederošā energogiganta «Saudi Aramco» vadītājs Amins Nasers otrdien paziņoja,...

Valsts policija (VP) pēc Ekonomikas ministrijas (EM) iesnieguma sākusi kriminālprocesu par AS...