Papildināta - Tiesā tiek prasīta RBSSKALS Būvvadības maksātnespēja 

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā iesniegts būvfirmas RBSSKALS Būvvadība maksātnespējas pieteikums, liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.

LETA, Daiga Laukšteina, 18.8.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA Marbella RN Group. Maksātnespējas procesa lieta ierosināta šodien, 18.augustā.

RBSSKALS Būvvadības apgrozījums pērn bija 20,99 miljoni eiro un tika ciesti 539 380 eiro zaudējumi.

Uzņēmuma īpašnieki ir SIA Damma.

Būvfirmas vadītājs Māris Saukāns DB norāda, ka par iesniegto pieteikumu uzzinājis no preses, tāpēc «tagad jāpārbauda, cik tas pamatoti, jo papīrs pacieš visu. Paši tagad pētām. Pēc mūsu datiem, visu esam nomaksājuši. Nepieciešams laiks, lai visu noskaidrotu un sakontaktētos ar pieteikuma iesniedzēju. Pagaidām neko vairāk nevaru komentēt.» Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA Marbella RN Group, kas pēc M.Saukāna sacītā, ir bijis ilgstošs apakšuzņēmējs dažādos objektos Rīgā, Liepājā un citur.

Pēc Lursoft datiem, RBSSKALS Būvvadības apgrozījums pērn bija 20,99 milj. eiro un tika ciesti 539.38 tūkst.eiro zaudējumi. Savukārt Marbella RN Group bija 545.5 tūkst.eiro liels apgrozījums un zaudējumi 31.14 tūkst.eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka bankas garantijas neesamība un kavēšanās termiņos bija galvenie iemesli, ko pagājušajā nedēļā par pamatu līguma laušanai ar bijušās Tabakas fabrikas pārbūves darbu veicēju SIA RBSSKALS Būvvadība lika VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ). Kā informē LETA, būvfirma tagad ir iesniegusi gan VNĪ, gan finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai bankas «Citadele» izsniegtu līgumsaistību izpildes galvojumu par bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā projektu izpildi.

Kā ziņots, Valsts nekustamie īpašumi 11.augustā vienpusēji lauza līgumu ar bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A pārbūves darbu veicēju RBSSKALS Būvvadība, jo uzņēmējs nav iesniedzis līgumsaistību izpildes garantiju.

Tabakas fabrikas telpās bija plānots nodrošināt Jaunā Rīgas teātra darbību.