Papildināta - Viada boss par DUS tīklu: Ja gribat, nāciet pirkt; Virši-A bijusi un ir interese

2014. gada 31. janvāris plkst. 12:13
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmuma Viada degvielas uzpildes staciju (DUS) tīklu par atbilstošu cenu varētu arī pārdot, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Viktors Škuratovs.

(Papildināts ar Neste komentāru.)

«Ja gribat, nāciet pirkt, tikai ar čemodānu un lielām naudas vienībām, lai būtu vieglāk skaitīt,» ironizē Škuratovs. Vienlaikus viņš norāda, ka tas nav joks - ja būs pircējs, «mēs esam gatavi pārdot DUS tīklu».

«Katrai precei jau ir pircējs, bet tikai vai nu vajag pameklēt, vai vajag pagaidīt,» skaidroja uzņēmējs.

Artūrs Eglītis, Statoil Fuel & Retail Latvia vadības grupas pārstāvis, biznesa portālam db.lv, komentējot V. Škuratova teikto, sacīja: «Statoil Fuel & Retail Latvia regulāri izskata dažādas attīstības iespējas, gan paplašinot tīklu, gan sadarbojoties ar franšīzes tipa stacijām. Šobrīd plāna attiecībā pret Viada mums nav, bet mēs joprojām būsim modri, domājot par attīstības iespējām.»

Savukārt, AS Virši-A valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš db.lv norādīja: «Izsaku apbrīnu un cieņu Škuratova kungam par spēju līdz šim jau pārdot divas Viada degvielas uzpildes stacijas Rīgā par pirmskrīzes cenām.»

«Nenoliegšu, arī Virši-A iepriekš ir izrādījis interesi par iespēju iegādāties Viada DUS Rīgā, taču nevienojāmies par abām pusēm pieņemamu piedāvājumu. Kas zina, varbūt Zilais Zirga gads atnesīs kādas pārmaiņas Škuratova kungam un jaunas iespējas Virši-A,» sacīja J. Riekstiņš.

«Ikreiz rūpīgi izvērtējam katru piedāvājumu. Šobrīd uzņēmumam nav plānu iegādāties kādu no Viada degvielas uzpildes stacijām,» informēja SIA Neste Latvija pārstāve Ilze Pērkone.

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns uzsvēra, ka šajā gadījumā runa ir par to, ka Viada DUS izpārdošana turpinās, jo jau iepriekš bijuši vairāki iegādes darījumi. Jautāts par iespējamo cenu, M. Stirāns lēš, ka vecās stacijas varētu pārdot par dažiem simtiem tūkstošu eiro gabalā, jo jaunas DUS izveide maksā aptuveni miljonu eiro. V. Škuratova vēlmi atbrīvoties no DUS tīkla viņš saista ar konsolidāciju nozarē - mazāki spēlētāji iet ārā no tirgus, jo izdzīvot iespējams tikai uz apgrozījuma rēķina, ja ir plašs tīkls.

50% kompānijas Viada daļu īpašnieks ir Škuratovs, savukārt kompānijas otra puse pieder Alevtīnai Morozai.

Uzņēmums Viada tika dibināts 1991.gadā.

Dalies ar šo rakstu