SXC

Papildināts - Būvnieki piketējuši Strasbūrā 

Informāciju par veikalu tīkla IKI īpašnieka Rewe Group nesamaksāto parādu viena miljona latu apmērā vakar saņēma Eiropas Parlamenta (EP) deputāti, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Lelde Petrāne, 2011. gada 07. aprīlis plkst. 8:50

Iemesls, kādēļ vairāki Latvijas Apvienotās daudznozaru arodbiedrības (ADA) pārstāvji, pamatā būvnieki, izšķīrās par piketu Strasbūrā, ir Lietuvā strādājošā uzņēmuma Palink (īpašnieks Vācijas Rewe Group) nesamaksātais parāds viena miljona latu apmērā būvkompānijai Landekss. Parāds esot radies jau pirms vairāk nekā gada, kad Palink apturējis IKI veikala būvniecību Rīgā, pie viena atsakoties norēķināties par jau izdarīto darbu. Bez nopelnītās algas palikuši desmitiem būvnieku, kuri strādāja gan uzņēmumā Landekss, gan šīs būvkompānijas nolīgtajos apakšuzņēmumos.

«Mēs vēlamies, lai tiktu atjaunotas darba vietas,» skaidrojis ADA biedrs Mārcis Matīss. ADA uzskata, ka Palink ir jāatjauno veikala būvniecība, neskatoties uz to, ka Lietuvas uzņēmums līgumu par būvniecības darbiem vienpusēji ir lauzis. Par šo faktu Palink ir iesūdzēts tiesā, taču būvnieki apzinās, ka tiesas process var vilkties septiņus gadus. Tādēļ rīkoties sāka arodbiedrība, kas vērsās pie Rewe Group, mēģinot panākt parāda nomaksu un darbu atjaunošanu, skaidro laikraksts.

Pie piketētājiem iznākusi EP deputāte Sandra Kalniete. «Vienīgais, ko varu palīdzēt, ir morāli jūs atbalstīt un informēt savus Vācijas kolēģus par šo situāciju,» viņa teikusi.

Savukārt SIA Palink pēc šīs publikācijas izplatījusi paziņojumu, ka ADA maldina gan sabiedrību, gan S. Kalnieti. Par līdzšinējiem ADA paziņojumiem, kas aizskarot SIA Palink godu un cieņu, uzņēmums patlaban ierosina prasību tiesā un lieta tiks izskatīta jūnija sākumā.

«Uzsveram, ka SIA Palink ir ne tikai norēķinājusies ar SIA Landekss (kuras darbinieku intereses pārstāv ADA) par objektu Dombrovska ielā, bet, pēc ekspertīzes datiem, ir arī pārmaksājusi ievērojamu summu, kas ir pilnīgi pietiekama, lai būvuzņēmējs varētu norēķināties ar saviem darba ņēmējiem,» norāda SIA Palink.

SIA Palink noslēgusi līgumu ar SIA Landekss par objekta izbūvi Dombrovska ielā 2008. gada 18.septembrī. SIA Landekss 2009. gadā veikusi darbu pirmo kārtu, par ko esot samaksāts atbilstoši rēķinam. Līdz ar to uzņēmumam 2009. gadā bijuši līdzekļi, lai izmaksātu algas darbiniekiem un apakšuzņēmējiem. SIA Landekss esot cēlis prasību tiesā pret SIA Palink, pieprasot maksājumu par darbiem, kas neesot veikti. Faktu, ka darbi nav veikti, apstiprinot veiktā ekspertīze.

Tiekoties ar ADA pārstāvjiem, SIA Palink pārliecinājusies, ka ADA pārstāvji nav rīkojušies atbilstoši arodbiedrību darba principiem savu biedru interešu aizstāvībai, nav vērsušies Valsts Darba inspekcijā, nav iepazinušies ar SIA Landekss finanšu rādītājiem, informāciju par darbinieku skaitu un esošajām parādsaistībām.

SIA Palink informējusi ADA, ka, pēc Uzņēmuma reģistra datu bāzē iekļautā 2009. gada pārskata, SIA Landekss nav neizmaksātu darba algu par 2009.gadu, līdz ar to ADA ar jebkurām pretenzijām esot jāvēršas pie SIA Landekss vai Valsts darba inspekcijā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...

No šīs sadaļas
2011. gada 31. marts plkst. 16:15

AS Rīgas Dinamo padomes priekšsēdētājs šodien Rīgas domes Uzņēmējdarbības veicināšanas...

2011. gada 31. marts plkst. 10:09

Lai izslēgtu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) «karuseļu shēmu» iespējas būvniecības...

2011. gada 30. marts plkst. 19:51

Lai Dikļu pili iegādātos, ņemts kredīts un izstrādāts pamatīgs biznesa plāns ar...

2011. gada 29. marts plkst. 10:48

Ceļu būves firma SIA Binders apstiprināta par uzvarētāju konkursā par tiesībām veikt...

2011. gada 29. marts plkst. 10:23

Ceļu būves firma SIA Binders ir pārsūdzējusi Rīgas domes Rīgas Austrumu izpilddirekcijas...

2011. gada 28. marts plkst. 16:20

Būvniecības izmaksām būs tendence palielināties un šogad to pieaugums varētu sasniegt 3...

2011. gada 28. marts plkst. 13:30

Februārī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, būvniecības izmaksu...

2011. gada 28. marts plkst. 10:28

Ekonomikas lejupslīde ir daļēji sakārtojusi būvniecības tirgu, bet vēl nav izskaudusi nodokļu...

2011. gada 27. marts plkst. 15:25

Būvfirmas SIA Re&Re meitasuzņēmums Anglijā Nordic Construction aktīvi slēdz jaunus līgumus...

2011. gada 21. marts plkst. 16:23

Lielākā komercķīla, kas pagājušajā nedēļā reģistrēta Komercreģistrā, ir saistīta...