Papildināts - No amata atbrīvo KNAB aizturēto LDz valdes priekšsēdētāju Magoni; viņa vietā iecelts Strakšas 

Šodien uzņēmuma Latvijas Dzelzceļš (LDz) akcionārs no amata atcēlis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēto uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni.

LETA, 07.8.2015

Foto: LETA

Kā valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs iecelts LDz valdes loceklis, viceprezidents Aivars Strakšas, šodien žurnālistus informēja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

Innusa skaidroja, ka Magonis atcelts, jo nevar pildīt savus pienākumus. Valde tālāk strādāšot trīs valdes locekļu sastāvā, un tās darbs nav traucēts. Valde esot vairākumā un neesot problēmu uzņēmumu pārvaldīt.

Gan Innusa, gan Strakšas norādīja, ka Magoņa aizturēšana viņiem ir pārsteigums un neko tādu viņi nav gaidījuši. Uz LETA jautājumu, vai nav aizturēts vēl kāds LDz vai SM pārstāvis, Innusa atbildēja noliedzoši, uzsverot, ka visi darbinieki ir darbā, izņemot tie, kuri ir atvaļinājumā.

Abas amatpersonas arī atturējās minēt jebkādu iemeslu, kas varētu būt par pamatu Magoņa aizturēšanai.

Pēc Innusas teiktā, citas LDz vai SM amatpersonas nav aizturētas.

Kā ziņots, KNAB darbinieki Magoni aizturēja vakar vakarā. Magoņa aizturēšanas iemesli pagaidām nav zināmi.

KNAB pagaidām komentārus aģentūrai LETA nesniedza.

Likums paredz, ka personu var aizturēt uz 48 stundām. Pēc aizturēšanas termiņa beigām personai var tikt piemēroti drošības līdzekļi, un bargākais no tiem ir apcietinājums, par kuru pēc izmeklētāja lūguma jālemj tiesai.

Kā liecina Firmas.lv dati, Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņem nepilnus 10 gadus - kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

Strakšas par LDz valdes locekli kļuva reizē ar Magoni - 2005.gada 1.septembrī.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.