Bankas

Papildināts - Nordea: Indy AB nav jaunās, apvienotās bankas nosaukums

Lelde Petrāne, 31.10.2016

Foto: Ieva Makare/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Konkurences padome ir saņēmusi apvienošanās ziņojumu par darījumu, kurā Indy AB iegūst izšķirošu ietekmi pār DNB Baltija un Nordea Baltija.

Nordea Latvijas filiāles Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs Signe Lonerte biznesa portālam db.lv stāstīja, ka šobrīd notiek darbs pie jaunās bankas izveides, kas nozīmē arī nepieciešamo atļauju un rekomendāciju saņemšanu no attiecīgajām autoritātēm visās trīs Baltijas valstīs.

«Šobrīd gan Nordea, gan DNB banka Baltijas valstīs iesniegušas izskatīšanai pirmos pieteikumus banku apvienošanās darījumam Konkurences padomei. Indy AB ir apzīmējums holdinga kompānijai, kurai piederēs jaunizveidotā banka. Paralēli notiek darbs arī pie jaunās bankas nosaukuma un zīmola izveides,» uzsvēra S. Lonerte.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar Konkurences padomi.

Konkurences padomes atļauja apvienošanās darījumiem nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 30 000 000 eiro un vismaz 2 apvienošanās dalībnieku apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 1 500 000 eiro.

Nordea un DNB noslēgušas vienošanos par darbības apvienošanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017.gada otro ceturksni. Līdz darījuma slēgšanas brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi, abas bankas Baltijas valstīs darbojas atsevišķi kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.