Papildināts - RBSSKALS Būvvadība iesniegusi tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu 

RBSSKALS grupas uzņēmums RBSSKALS Būvvadība šodien Zemgales priekšpilsētas tiesā iesniedzis lūgumu ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu (TAP), lai tā ietvaros «reorganizētu kompānijas darbību un pārvarētu krīzi būvniecības nozarē Latvijā».

Lelde Petrāne, 08.9.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

«RBSSKALS grupa būvniecības tirgū veiksmīgi darbojas jau vairāk nekā 24 gadus, gadā vidēji nodrošinot 800 darbavietas. Mūsu darbības laikā esam pieredzējuši gan ekonomisko augšupeju, gan lejupslīdi, savukārt šobrīd uz TAP raugāmies kā uz vienīgo iespēju saglabāt savu profesionālo darbību,» atzīmēja RBSSKALS Būvvadība valdes priekšsēdētājs Māris Saukāns.

TAP pieteikšanas mērķis ir «uzņēmuma darbības reorganizācija caur papildus finansējuma piesaisti, lai stabilizētu RBSSKALS Būvvadība darbību, pārvarētu krīzes situāciju, un arī turpmāk uzņēmums būtu konkurētspējīgs un stabils tirgus dalībnieks, labs darba devējs un sadarbības partneris būvniecības nozares dalībniekiem».

Šobrīd ir uzsāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem par nosacījumiem reorganizācijas procesam, sarunās piedaloties arī RBSSKALS grupas finansējošajai bankai Citadele.

Bankas Citadele pārstāve Baiba Ābelniece biznesa portālam db.lv RBSSKALS Būvvadības iesniegto tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu komentēja īsi: «Tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu iesniedza uzņēmuma vadība. Esam viens no kreditoriem un gatavi konstruktīviem risinājumiem.»

«Jebkuram uzņēmējam, kas ir saistīts kaut nelielā mērā ar būvniecības nozari Latvijā, nav noslēpums, ka jau no pērnā gada būvniecības nozarei ir pienākuši ļoti grūti laiki. Pagājušajā gadā tika pabeigti un nodoti ekspluatācijā lielākā daļa no esošajiem lielajiem publiskajiem būvniecības projektiem, tai pašā laikā jauni to vietā nav nākuši. Galvenais iemesls tam ir nespēja savlaicīgi apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus nākošajam plānošanas periodam, kā ietekmē būvniecības nozare ir sākusi stagnēt.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

RBSSKALS Būvvadība situācijai būtu jāliek aizdomāties kaut nedaudz dziļāk būvniecības nozares problemātikā pēc patiesības un būtības. Ne jau ES fondu naudas apgūšana ir vienīgā problēma, tā ir tikai kārtējo reizi bēdīgā fakta konstatācija. Īstās būvniecības nozares problēmas, kuru seku ķīlnieki mēs esam un par kurām esam daudz runājuši, bet nevienam nav bijis pa spēkam tās atrisināt – pelēkais sektors, pelēkie iepirkumi, pelēkās algas, būvniecības likumdošanas interpretācijas patvaļa un nogalinoši zemākās cenas sindroms. Šo, it kā neesošo lietu pastāvīgā klātbūtne, ir kā ļauns vīruss, kas neļauj nozarei atveseļoties. Vienīgais, par ko mēs varam uzņemties vainu, ir tas, ka pietiekami laicīgi neesam bijuši uzstājīgāki vai pat agresīvi, lai tie, kas ir tiešām atbildīgi par šo problēmu risināšanu, uzņemtos līdzatbildību,» uzsvēra M.Saukāns.

Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) prezidents Normunds Grīnbergs biznesa portālam db.lv, komentējot RBSSKALS Būvvadība paziņojumu, sacīja - vispārzināms ir fakts, ka būvniecības nozarē Latvijā ir daudz neatrisinātas problēmas, ēnu ekonomika ir ļoti augstā līmenī, uzņēmējdarbības vide būvniekiem ir nepievilcīga. «Ņemot vērā šos faktorus, tas nav jaunums, ka uzņēmumi saskaras ar būtiskām grūtībām un pat spiesti izbeigt savu darbību,» viņš norādīja. RBSSKALS gan neietilpst LBA.

VAS Valsts nekustamie īpašumi augustā pavēstīja, ka tie vienpusēji lauzīs līgumu ar bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā pārbūves darbu veicēju RBSSKALS Būvvadība. Tomēr vēlāk tika apturēts līguma laušanas process, aicinot RBSSKALS Būvvadību sākt mediācijas procesu. 1.septembrī Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa izbeidza būvfirmas RBSSKALS Būvvadība maksātnespējas lietu, ziņoja aģentūra LETA. Lēmums gan vēl ir pārsūdzams. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA Marbella RN Group.

Tevi varētu interesēt

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) šodien vienpusēji lauzusi līgumu ar bijušās...

Lai jauniešos raisītu interesi par profesiju daudzveidību un vēlmi tās tuvāk iepazīt,...

Pēdējos gados darba meklētāji kļūst ambiciozāki, tāpēc arvien svarīgāka ir uzņēmuma reputācija...

Būvkompāniju prognozes šim gadam ir piesardzīgas, vairāki plāno apgrozījuma kritumu
,...

Latvijas būvniecībā nepieciešami mērķi, standarts un stratēģija, pretējā gadījumā...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Nākamnedēļ tiks izsludināts starptautisks metu konkurss Daugavas stadiona kultūras un sporta kvartālam;...

Investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro, Jelgavā un Rīgā uzsākta Wash &...

Jaunajos Ugunsdrošības noteikumos iekļautā norma, kas aizliedz dabiskās ventilācijas kanālam...

Būvniecības uzņēmums SIA Arčers sācis divu vēsturisko VEF ražošanas korpusu rekonstrukciju...

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde otrdien, 30.augustā pēc nesekmīgā mēģinājuma piesaistīt...

Lai pārliecinātos par darbu kvalitāti un to, vai tiek ievēroti būvnieku izteiktie...

Lai stiprinātu konkurētspēju, lielākās valsts augstskolas turpina ieguldīt miljonus infrastruktūras...

Rīgas pašvaldība ir optimistiski noskaņota par Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas...

Jūrmalā, Raiņa ielā 55, atklāta jaunuzceltā sporta zāle, kas šobrīd ir lielākais...

Vecpiebalgas novada Taurenē šodien notika rekonstruētā Vecpiebalgas ceļa posma un jaunā tilta...