Papildināts - Reorganizē Orkla grupas uzņēmumus Latvijā; zīmolus saglabās 

Orkla grupā ietilpstošo Latvijas uzņēmumu restrukturizācijas ietvaros augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums SIA Spilva tiek apvienots ar sulu, nektāru, dzērienu un dzeramā ūdens ražotāju AS Gutta. Līdz ar restrukturizācijas procesa noslēgumu, kas plānots 2016. gada janvārī, apvienotajam uzņēmumam tiks ieviests juridiskais nosaukums – SIA Orkla Foods Latvija.

Lelde Petrāne, 13.10.2015

Foto: Publicitātes

Arī juridiskās personas SIA NP Foods, AS Laima, AS Staburadze un AS Latfood tiks apvienotas vienā uzņēmumā. Reorganizācijas līgums un attiecīgie paziņojumi ir jau iesniegti kompetentajām reģistrācijas iestādēm. Reorganizāciju plānots pabeigt 2016.gada sākumā. Pēc šī procesa noslēgšanas uzņēmums turpmāk sauksies SIA Orkla Confectionery and Snacks Latvija. Reorganizācija un nosaukuma maiņa nekādā veidā neietekmēšot patērētājus, jo tirgū tāpat kā līdz šim būs pieejami Laimas, Staburadzes un Latfood zīmolu produkti.

Uzņēmumu restrukturizācija un arī juridiskā nosaukuma izvēle norisinās atbilstoši starptautiskās Orkla grupas uzņēmumu struktūrai, kuru veido četri biznesa virzieni, kas specializējas attiecīgo produktu ražošanā:

1) Orkla Foods (pārtika, dzērieni);

2) Orkla Confectionery & Snacks (saldumi, uzkodas);

3) Orkla Home & Personal (veselības aprūpes, higiēnas produkti u.c.);

4) Orkla Food Ingredients (industriālie produkti).

«Abu Latvijā pārtikas un dzērienu ražošanas sfērā strādājošo Orkla grupas uzņēmumu – SIA Spilva un AS Gutta – apvienošana vienā uzņēmumā ir loģisks biznesa attīstības solis. Ar šo reorganizāciju tiek apvienotas un centralizētas abu uzņēmumu vadības, administrācijas un loģistikas funkcijas, padarot efektīvāku abu ražotņu darbu un stiprinot līdzšinējo zīmolu konkurētspēju kā vietējā, tā globālajā tirgū,» skaidro SIA Spilva vadītāja, valdes locekle un AS Gutta valdes priekšsēdētāja Lolita Bemhena.

«Šī ir funkcionāla reorganizācija ar mērķi uzlabot darba efektivitāti. Mēs koncentrēsimies uz zīmolu produktu ražošanu un mēs vēlamies, lai mūsu jaunais nosaukums to izceļ,» skaidro Ēriks Smits-Hansens (Erik Smith-Hansen), NP Foods valdes priekšsēdētājs.

Apvienojot uzņēmumus, darbu turpinās abas – Spilva un Gutta – ražotnes Pierīgā, Babītes novada Spilvē un Ķekavas novada Valdlaučos. Jau no 1. oktobra ir apvienota uzņēmumu Spilva un Gutta vadība un produkcijas pārdošana, bet sešus mēnešus ilgo reorganizācijas procesu ir paredzēts pilnībā pabeigt janvārī, kad abas ražotnes turpinās strādāt jau kā viena juridiska persona.

«Pēc uzņēmumu Spilva un Gutta apvienošanas tiks saglabāti un attīstīti abu kompāniju līdzšinējie zīmoli un ražotnes. Tādēļ, atbilstoši Orkla grupā pieņemtajai praksei, ir pieņemts lēmums par juridisko nosaukumu izvēlēties Orkla biznesa virziena nosaukumu, nevis apvienotajam uzņēmumam saglabāt vienu no līdzšinējiem nosaukumiem – Spilva vai Gutta. Pēc restrukturizācijas apvienotā uzņēmuma juridiskais nosaukums būs SIA Orkla Foods Latvija,» informē Lolita Bemhena.

Pēc reorganizācijas jaunais apvienoto uzņēmumu SIA NP Foods, AS Laima, AS Staburadze un AS Latfood nosaukums būs SIA Orkla Confectionery and Snacks Latvija. Reorganizācija paredz uzņēmumu vadības, administratīvo un loģistikas funkciju centralizēšanu, kā arī ražošanas procesu un produktu portfeļa nostiprināšanu.

«Latvijā Orkla ilgtermiņā plāno investēt un attīstīt vēsturiskos un unikālos Laimas, Staburadzes un Selgas produktu zīmolus, kā arī jaunpienākušos – Ādažu īstie Čipši un The original Taffel snacks – zīmolus. Orkla plāno paplašināt šo zīmolu produktu pieejamību Latvijā un eksporta tirgos,» piebilst Ēriks Smits-Hansens.

Citi NP Foods grupas uzņēmumi – SIA Staburadzes konditoreja, SIA NP Logistics, SIA Saldumu tirdzniecība un UAB Margiris – turpinās strādāt kā atsevišķas juridiskas personas un SIA Orkla Confectionery and Snacks Latvija sadarbības uzņēmumi.

Tevi varētu interesēt

Pieņemot lēmumu par reorganizāciju, pārtikas uzņēmumu vadības, tirdzniecības un loģistikas...

Uzņēmumā Spilva darbu sākusi jauna ražošanas līnija, kā rezultātā par 13% palielināta...

Līdz ar Norvēģijas investora Orkla ienākšanu NP Foods grupā, kurai tostarp pieder...

Jaunā dārzeņu pārstrādes sezona uzņēmumā Spilva ir sākusies. Jau ir iepirktas 30,5...

SIA Spilva neto apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 21,583 miljonus eiro, kas ir...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

SIA Kaltene VM izsludinājusi divus iepirkumus, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā....

Noslēdzies AS Putnu fabrika Ķekava izsludinātais iepirkums par iekārtu un aprīkojuma piegādi...

Lai atbalstītu vietējos ražotājus un popularizētu veselīgu dzīvesveidu, IT un spēļu prezentētāju...

Konkurences padome (KP) nolēmusi atļaut Meridian Capital CIS Fund iegādāties SIA Rīgas...

Piena pārstrādes uzņēmums DK Daugava, kā arī zīmols Daugava ir pārdots un...

Viens no lielākajiem graudu pārstrādātajiem Baltijā AS Rīgas Dzirnavnieks radījis jaunu produktu...

Siera ražošana Ogrē pazīstamajam ēdināšanas uzņēmumam SIA Malevss no drošības...

Noslēgušies trīs SIA Zvejnieku saimniecība Irbe izsludinātie konkursi, liecina paziņojums...

Latvijas gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers noslēdzis sadarbības līgumu ar pašmāju arhitektu...

Ar 1.oktobri Latvijā uzņēmuma Latvijas Piens ražotie Trikāta produkti veikalu tīklos pieejami...