Papildināts - Rimi par 213 miljoniem nopērk Lietuvas pārtikas preču mazumtirdzniecības ķēdi IKI 

ICA Gruppen ir parakstījusi vienošanos, saskaņā ar kuru tā pārņem UAB Palink, kas pārvalda pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumu IKI. Darījuma vērtība ir 213 miljoni eiro.

Lelde Petrāne, 23.12.2016

Foto: Evija Trifanova/LETA

IKI iegāde nozīmē, ka ICA Gruppen (Rimi Baltic) kļūs par otru lielāko spēlētāju augošajā Lietuvas pārtikas preču mazumtirdzniecības tirgū. Pirms iegādes darījuma tā ieņem ceturto pozīciju.

«Lietuva ir lielākais tirgus Baltijā, bet arī valsts, kurā Rimi Baltic ir mazākā tirgus daļa. IKI veikalu tīkls ir labs papildinājums Rimi veikalu tīklam. Šis iegādes darījums nesīs labumu Rimi un IKI klientiem un ICA Gruppen akcionāriem,» norāda ICA Gruppen vadītājs Pērs Strombergs (Per Strömberg).

IKI ir otrs lielākais spēlētājs Lietuvas pārtikas preču mazumtirdzniecības tirgū ar tirgus daļu aptuveni 15 procentu apmērā. Tā tīklā ir 230 veikali. Rimi tirgus daļa ir aptuveni 8 procenti.

Abām tirdzniecības ķēdēm apvienojoties, tiek sagaidīti lielāki pārdošanas apjomi, efektīvāka loģistika un mārketings.

Rimi Baltic darbojas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ar zīmoliem Rimi Hypermarket, Rimi Supermarket, Supernetto un Säästumarket. Tam ir 88 veikali Igaunijā, 118 veikali Latvijā un 56 veikali Lietuvā.

IKI tirdzniecības ķēdi 1991. gadā dibināja trīs brāļi: Georgs, Olivers and Nikolass Ortizi. Pašreizējie īpašnieki ir:

Rewe, Coop Switzerland, Colruyt Group, Unilec, CONAD un UAB Baltisches Haus. IKI šobrīd ir trīs veikalu formāti: IKI Premium Supermarket, IKI Supermarket un IKI Express.   

Lietuvā ir aptuveni trīs miljoni iedzīvotāju.