Papildināts - Šlesers: viesnīcās, piemēram, Rīdzenē, uzstādītas noklausīšanās iekārtas

2011. gada 05. maijs plkst. 8:36
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas viesnīcās, iespējams, tiek noklausītas dažādas ārvalstu amatpersonas, tā ceturtdien LNT raidījumā 900 sekundes informēja opozīcijas deputāts Ainārs Šlesers (Par labu Latviju!). Viena no viesnīcām, kur uzstādītas noklausīšanas ierīces, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, ir Rīdzene.

Iespējams, šajā viesnīcā noklausīšanās notiek gan prezidenta numurā, gan vairākos citos luksusa klases numuros, kuros bieži apmetušies ārvalstu prezidenti, premjeri un citas amatpersonas, sacīja A. Šlesers.  

«Manā rīcībā pašreiz ir apstiprināta informācija par to, ka mūsu drošības dienesti veic noklausīšanos Rīgas viesnīcas. Tās ir vietas, kuras apmeklē ne tikai starptautiski uzņēmēji, tūristi, bet viesnīcas, kuras apmeklē ārvalstu delegācijas, ir viesnīcas, kuras apmeklē gan ārvalstu prezidenti, gan premjeri,» klāstīja A. Šlesers.

Pēc viņa teiktā, ir divas organizācijas, kuras cieši sadarbojas noklausīšanas jomā – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Satversmes aizsardzības biroja (SAB). KNAB šobrīd publiski komentārus nesniedz.

Pirms vairāk nekā diviem gadiem A. Šlesers vērsās Ģenerālprokuratūrā pie ģenerālprokurora Maizīša ar lūgumu noskaidrot, vai viņš kā politiķis tiek noklausīts. Viņš saņēma atbildi, ka šāda informācija nav apstiprināta. Vienlaikus viņš Maizītim jautājis, vai noklausīšanās notiek telpās, kurās uzturas cilvēki.

Publiski izskanēja tikai par telefona sarunām, atzīmēja politiķis, bet viņš pēdējo divu gadu laiku pastiprināti tam pievērsis uzmanību un mēģināja iegūt plašāku informāciju par notiekošo.

«Esmu veicis zināmu darbību, lai noskaidrotu patiesību, un izskatās, ka esam iekūlušies lielā skandālā,» teica A. Šlesers.

Viņš ir pārliecināts, ka uz to reaģēs visas ārvalstu vēstniecības, jo to pārstāvošo valstu amatpersonas bieži ir apmetušās Latvijas viesnīcās. «Būs starptautisks skandāls,» sagaida A. Šlesers.

Pēc LNT raidījuma A. Šlesers solīja sazināties ar Prezidenta kanceleju, lai sniegtu Valdim Zatleram visu viņa rīcībā esošo informāciju.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām