Papildināts - SPODRĪBA saņēmusi ES oficiālo ekomarķējumu

2017. gada 23. maijs plkst. 14:40
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

EU Ecolabel marķējuma sertifikātus rītdien svinīgā ceremonijā AS SPODRĪBA pasniegs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. AS SPODRĪBA ir pirmais ražotājs Baltijā, kas ir saņēmis Eiropas Savienības (ES) oficiālo ekomarķējumu ekoloģiskajai produktu līnijai ECO SEAL FOR NATURE.

Vaicāts, cik izmaksājis marķējuma iegūšanas process, AS Spodrība direktors Raimonds Krampāns biznesa portālam db.lv pastāstīja, ka kopējās izmaksas, ieskaitot produktu testēšanu, veido 5000 eiro (produktu grupai «noskalojamie kosmētikas līdzekļi»). Marķējuma iegūšanas process ildzis divus gadus.

Lai produkti būtu atpazīstami visā Eiropas Savienībā (ES), AS SPODRĪBA pieņēma lēmumu ECO SEAL FOR NATURE produktu līnijas izstrādē vadīties pēc ES oficiālā ekomarķējuma EU Ecolabel izvirzītajiem ekoloģiskajiem kritērijiem. Tie apliecina preču atbilstību augstākajiem vides standartiem. Produkti ir videi draudzīgi visā to dzīves cikla laikā.

Sertifikāti tiks piešķirti AS SPODRĪBA ekoloģiskās produktu līnijas kosmētikas grupas līdzekļiem – šķidrajām ziepēm, krēmziepēm, šampūnam un dušas želejai. Tādejādi AS SPODRĪBA kļūs par vienīgo ražotāju Baltijā, kas ES oficiālo ekomarķējumu EU Ecolabel saņems kosmētikas produktiem.

«Pēdējos gados ekoloģisku produktu attīstība Latvijā strauji pieaug, kas nozīmē, ka konkurence ir sīva. Tāpēc EU Ecolabel marķējums ir ļoti lielisks mārketinga instruments, kas dod iespēju popularizēt gan pašu uzņēmumu, gan arī produktus un to vērtīgās īpašības.

Tas ļaus veiksmīgāk risināt sarunas ar esošajiem un jauniem sadarbības partneriem visā ES. Latvija šajā jomā ir tikai iesācējs, tomēr aizvien vairāk pārliecināmies, ka tas patērētājiem kļūst arvien svarīgāk,» sacīja R. Krampāns.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām