Papīra ražotājs ieguldīs divus miljonus ražošanā

2012. gada 09. oktobris plkst. 11:09
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Gofrētā papīra un kartona ražotāja SIA Stora Enso Packaging tuvākajā laikā grasās ieguldīt vairāk nekā 2,274 miljonus Ls ražotnes attīstībā.

SIA Stora Enso Packaging, kas ir 177. lielākais Latvijas uzņēmums, vērtējot pēc 2010. gada apgrozījuma, plāno iegādāties gofrētā kartona kastu ražošanas līniju (FFG), liecina iepirkuma konkursa rezultāts Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā. Šis ir viens no pēdējā laika Stora Enso Packaging lielākajiem iepirkumiem, tomēr šā gada aprīlī uzņēmums noslēdza citu, tikpat apjomīgu iepirkumu par ražošanas līnijas iegādi, kurā uzvarēja uzņēmums Martin, kas reģistrēts tajā pašā adresē, kur pēdējā konkursa uzvarētājs Bobst Lyon. Tāpat šogad papīra ražošanas uzņēmums slēdzis vairākus ne tik lielus iepirkumus, kas saistīti ar ražošanas paplašināšanu, piemēram, 669 tūkst. Ls iepirkumu par tehnoloģisko gofrējamo iekārtu kompleksa iegādi un 937 tūkst. Ls vērto apdrukas sekcijas iekārtu kompleksu.

Paredzēts, ka jauno ražošanas līniju piegādās Francijas uzņēmums Bobst Lyon S.A.S., kas bija arī vienīgais, kas iesniedza savu piedāvājumu izsludinātājā konkursā.

Jau rakstīts, ka uzņēmums ir 177. lielākais Latvijā, vērtējot pēc 2010. gada apgrozījuma – 20,47 milj. Ls. Uzņēmuma peļņa 2010. gadā bija 980 tūkst. Ls.

Kompānija dibināta 1994. gadā, un tās pamatkapitāls ir 684 tūkst. Ls. Uzņēmuma vadība atrodas Rīgā, tepat bāzēta arī galvenā gofrētā kartona ražotne, savukārt lokšņu pārstrādes rūpnīcas atrodas Tallinā, Tartu un Kauņā.

Stora Enso grupā ietilpst uzņēmumi, kas darbojas vairāk nekā 35 valstīs pasaulē, un kopumā grupa nodarbina ap 30 tūkst., cilvēku. 2011. gadā uzņēmuma pārdošana sa apjomi sasniedz 11 miljardus eiro.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām