Papīrfabrika Līgatne izsniegs tetra paku savācējkastes

2011. gada 28. marts plkst. 12:07
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

2010. gada novembrī, papīrfabrika Līgatne noslēdza līgumu ar starptautisku uzņēmumu Tetra Pak par dzērienu kartona iepakojumu pārstrādi. Tas nozīmē, ka papīrfabrika turpmāk vairāk papīru ražos izmantojot izlietoto dzērienu kartona iepakojumus. Līgatne piedāvā viesnīcām un kafejnīcām izlikt kompaktas tetra paku savācējkastes, kurās varēs izvietot izlietotās tetra pakas. Kad kaste būs pilna, papīrfabrikas darbinieks ieradīsies to iztukšot.

«Šobrīd papīrfabrika piedāvā par brīvu savākt izlietoto dzērienu kartona iepakojumu. Mēs tās izmantosim otrreizējai pārstrādei, veidojot jaunus papīra izstrādājumus. Otrreizējā pārstrāde palīdz saglabāt mežu platības no izciršanas, ļauj ietaupīt enerģiju un samazina izmešus gaisā un ūdenī,» stāsta papīrfabrikas Līgatne reklāmas vadītāja Oļesja Dreimane.

Šis iepakojums sastāv vidēji no 75% kartona, ko iegūst no celulozes šķiedrām, kas pēc izlietošanas parasti nonāk izgāztuvē. «Nododot izlietotās tetra pakas papīrfabrikai Līgatne, jūs būsiet rīkojušies saimnieciski un videi draudzīgi,» aicina O. Dreimane.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām