Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācijas pilsēta Dortmunde ir atzīta par 2021.gada Eiropas inovācijas galvaspilsētu, savukārt Somijas pilsēta Vantā ir Eiropas inovatīvo pilsētu uzlecošā zvaigzne, lēmusi Eiropas Komisija (EK).

Šodien un rīt Briselē notiekošajā Eiropas Inovācijas padomes samitā EK paziņo septītā konkursa "Eiropas inovācijas galvaspilsēta" uzvarētājus. Pēc spraigas izvērtēšanas divas neatkarīgu ekspertu augsta līmeņa žūrijas izraudzījās uzvarētājus un finālistus divās balvu kategorijās.

Otrā vieta Eiropas Inovācijas galvaspilsētas kategorijā ir piešķirta Dublinai Īrijā un Malagai Spānijā. Lietuvas galvaspilsēta Viļņa ieguvusi trešo vietu.

Balvu kategorijā "Eiropas inovatīvo pilsētu uzlecošā zvaigzne" otrā un trešā vieta tika piešķirta Kaškaišai Portugālē un Tronheimai Norvēģijā.

Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela pauda, ka konkursa finālistu veikums ir patiešām ievērojams. "Man ir gods izcelt šīs pilsētas, kas ir īstas inovācijas izmēģinājumu laboratorijas. Tās kopīgi veido augšupējas iniciatīvas, kas ļauj sasniegt pilsētu attīstības ilgtspēju," norādīja Gabriela.

Šie apbalvojumi apliecina pilsētu ilgtermiņa centienus radīt vidi, kas veicina un pieņem inovāciju. Pilsētas ir izstrādājušas un ieviesušas inovatīvas koncepcijas, izveidojot procesus, rīkus un pārvaldības modeļus, kas palīdz sasniegt izcilus rezultātus. Šīs pilsētas varētu būt spilgts piemērs tām Eiropas un pasaules pilsētām, kuras ir cietušas no pandēmijas un kurām nepieciešama pārveide.

Papildus prestižajai atzinībai kategorijas "Eiropas inovācijas galvaspilsēta" uzvarētājs saņems 1 miljona eiro naudas balvu, savukārt katrs no pārējiem diviem finālistiem tiks atalgots ar 100 000 eiro (Dublina un Malaga dalīs šo naudas balvu uz pusēm). Kategorijas "Eiropas inovatīvo pilsētu uzlecošā zvaigzne" uzvarētājs saņems 500 000 eiro, un abi finālisti katrs saņems 50 000 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru