Par 50 miljoniem Sarkandaugava atgūs elpu

2008. gada 21. februāris plkst. 13:31
Autori:
Dalies ar šo rakstu

"2010. gadā ekspluatācijā tiks nodots jaunākais un lielākais satiksmes infrastruktūras objekts Rīgas ziemeļu daļā - Sarkandaugavas satiksmes pārvads pār Rīgas – Skultes dzelzceļa līniju. Pārvads savienos Viestura prospektu ar Tvaika ielu, tādejādi atslogojot Sarkandaugavas dzelzceļa pārbrauktuvi, kas šobrīd kalpo par galveno iemeslu satiksmes sastrēgumiem šajā rajonā," informēja SIA Transporta infrastruktūras attīstība.

Anrijs Brencāns, SIA Transporta infrastruktūras attīstība valdes priekšsēdētājs: ''Līdz ar jaunā pārvada nodošanu ekspluatācijā Sarkandaugava atkal atgūs elpu kā dzīvojamais rajons, jo pa tās ielām kursēs vairs tikai sabiedriskais un privātais autotransports. Sastrēgumu likvidēšana Sarkandaugavā, kravas transporta novirzīšana uz Jaunmīlgrāvja rajona industriālo daļu un apkārtējās vides uzlabojumi ir tikai nedaudzas no tām priekšrocībām ko iegūs gan Rīgas, gan Pierīgas iedzīvotāji, kas šeit dzīvo un izmanto rajona satiksmes infrastruktūru''.

Paredzams, ka pēc pārvada izbūvēšanas par 80% samazināsies tranzīta satiksme caur Sarkandaugavas dzīvojamo rajonu un par 20% pieaugs vidējais autotransporta kustības ātrums. Turklāt tiks nodrošināta tieša piekļūšana ostas teritorijām Jaunmīlgrāvī, Kundziņsalā un Sarkandaugavā. Rīdzinieku un pilsētas viesu ērtībām Viestura prospektā tiks izbūvēta arī t.s. park and ride autostāvvieta.

Pārvada laiduma garums būs 300 metri, tam būs divas satiksmes joslas katrā virzienā un tā kopējais platums būs 21 metrs, bet augstums 14 metri. Pārvadam būs 18 balsti. Papildus tiks izbūvēti pievadceļi 22 300 kvadrātmetru platībā, gājēju un velosipēdistu celiņi 7 700 kvadrātmetru platībā, gājēju drošībai tiks izbūvēts tunelis zem dzelzceļa līnijas, kā arī tiks labiekārtota teritorija pārvada būvniecības rajonā.

Līdz 2008. gada maijam tiks izvērtēti iespējamie finansēšanas modeļi, kas nodrošinātu maksimāli īsu projekta realizācijas termiņu un ilgtermiņa finansiālo izdevīgumu. Iepirkumu organizēšana ir paredzēta laika posmā no maija līdz novembrim, savukārt būvniecības darbus paredzēts uzsākts šī gada decembrī. Paredzamās pārvada būvniecības izmaksas tiek lēstas 47 līdz 50 miljonu latu apmērā.

Pārvada būvniecības procesu organizē SIA Transporta infrastruktūras attīstība, kura atbild par finansējuma modeļa izvēli, iepirkumu konkursu realizēšanu, būvniecības darbu veikšanu un uzraudzību, kā arī par pārvada apsaimniekošanas organizēšanu pēc tā nodošanas ekspluatācijā. SIA Transporta infrastruktūras attīstība ir Rīgas pašvaldības dibināts uzņēmums un darbojas kopš 2007. gada 8.oktobra.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām