Par 64% pieaug pieprasījums pēc Valmiermuižas alus

2011. gada 24. maijs plkst. 14:45
Autors: Gunta Kursiša - speciāli DB
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šī gada pirmajos četros mēnešos, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, par 64% pieaudzis pieprasījums pēc Valmiermuižas alus, informē uzņēmums.

No šī gada janvāra līdz aprīļa beigām realizēti 196 tūkstoši litru Valmiermuižas alus. Šajā pašā periodā pērn tika pārdoti 119 tūkstoši litru alus.

Valmiermuižas alus paredz vēl lielāku pieprasījuma kāpumu un tādēļ ir izbūvējuši jaunu alus pagrabu. «Izbūvējot jaunu alus pagrabu, esam savu jaudu dubultojuši,» norāda Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. Tagad uzņēmums mēnesī nogulda un realizācijā piedāvā 110 tūkstošus litru alus. Līdz šim Valmiermuižas alus maksimālā jauda bija 55 tūkstoši litru mēnesī, kas ir aptuveni 0,4% no Latvijas alus tirgus. Līdz ar jaunā alus pagraba izbūvi, Valmiermuižas alus plāno šogad dubultot savu tirgus daļu, sasniedzot apmēram 0,8% no tirugus.

Pagraba izbūvē ieguldīti 190 tūkstoši latu, un investīcijas plānots atpelnīt astoņu gadu laikā. Valmiermuižas alus auditētie dati liecina, ka uzņēmums 2010. gadu noslēdzis ar 583 tūkstošus latu lielu apgrozījumu un strādājis ar sešus tūkstošus latu lielu peļņu.

Pirms Līgo svētkiem pieprasījums pēc alus radicionāli pieaug vismaz piecas reizes, tādēļ A. Ruņģis iesaka Valmiermuižas alus cienītājus par svētku cienastu rūpēties jau laikus.

Dalies ar šo rakstu