Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Medicīnas sabiedrība ARS ar ALTUM un Swedbank finansējumu uzsāk diagnostikas centra otro attīstības kārtu, kuras ietvaros tiks veikta ēkas pārbūve un izveidotas divas jaunas nodaļas - ambulatorā un ķirurģijas.

ARS diagnostikas centra paplašināšanas projektā Swedbank ieguldīs 5,7 milj. eiro, savukārt ALTUM aizdevuma veidā ieguldīs 2,3 milj. eiro. Kopējās projekta izmaksas ir gandrīz 9.5 miljoni eiro.

Projekta ietvaros diagnostikas centram J. Asara ielā tiks iegādāts arī jauns un moderns medicīnas aprīkojums.

“Diagnostikas centra kapacitāte esošajās telpās ir sasniegusi maksimumu, kamēr pieprasījums pēc medicīniskām konsultācijām, diagnostikas un stacionāriem pakalpojumiem turpina pieaugt. Pēdējo gadu laikā esam investējuši diagnostikas pakalpojumu attīstībā, lai nodrošinātu pacientiem augstākās kvalitātes veselības aprūpi, tomēr operācijām nācies izmantot citu institūciju pakalpojumus. Tāpēc mūsu nākamā investīciju plāna mērķis ir paplašināt esošo diagnostikas centru ar 10 jauniem procedūru un konsultāciju kabinetiem un divām operāciju zālēm, kas mums ļaus nodrošināt pilnu medicīnisko pakalpojumu klāstu,” stāsta Medicīnas sabiedrības ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons.

ARS diagnostikas centra otrās būvniecības kārtas izmaksas tiek finansētas ar Swedbank aizdevumu un ALTUM paralēlo aizdevumu, kas tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda resursiem, kā arī paša finansējumu aptuveni divu miljonu eiro apjomā.

Jevgenijs Ivanovs, “Swedbank" Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs uzsver, ka “šobrīd, veicot būtiskas investīcijas, medicīnas sabiedrība ARS kļūst par pirmo pilna spektra pakalpojuma sniedzēju Latvijā, nodrošinot ambulatoro, ķirurģisko medicīnas, kā arī ļoti augsta līmeņa rehabilitācijas pakalpojumu klāstu. Turklāt papildus tam ARS ne tikai iegulda vēl vienā jaunā un modernā ārstniecības iestādē, bet arī atjauno vēsturisko Sarkanā krusta ārstniecības ēku Rīgā. Tāpēc mums ir īpašs gandarījums būt daļai no šī projekta”

"ARS paplašināšanas projektam izmantojis īpašu finansējuma veidu, kas darbojas līdzīgi kā subordinētais kapitāls un dod iespēju uzņēmējam uzsākt projekta realizāciju ar mazākiem saviem resursiem, savukārt banka iegūst lielāku drošības sajūtu par veiksmīgu projekta īstenošanos. Būtiski, ka šim Eiropas fondu finansējumam ir atviegloti atmaksas nosacījumi un par nodrošinājumu kalpo tas pats nodrošinājums, kas ir bankai. Kopā ar Swedbank esam finansējuši arī ARS attīstības projekta pirmo kārtu, un esam gandarīti palīdzēt uzņēmuma izaugsmei arī tālāk,” komentē Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

Izveidotajā ambulatorajā nodaļā konsultācijas, diagnostikas pakalpojumus un vienkāršās manipulācijas veiks dažādi medicīnas speciālisti - ginekologi, urologi, ķirurgi, proktologi un traumatologi – ortopēdi. Savukārt ķirurģijas nodaļā būs divas pilnībā aprīkotas operāciju zāles, kur plānots piedāvāt līdz 150 dažādu veidu operācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru