Par Citadeli interesējas nopietni investori; vienīgā problēma - nav skaidrības, kā banku pārdos

2010. gada 15. oktobris plkst. 12:05
Autors: BNS
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Par Parex bankas restrukturizācijā izveidoto banku Citadeli interesējas nopietni investori, taču problēma pašlaik ir tā, ka valdība nav vienojusies, kādā veidā pārdot banku, saka Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētāja Iveta Zalpētere.

«Investori nāk un izrāda interesi. Tomēr pašlaik bankas Citadele pārdošanas stratēģija vēl ir saskaņošanas procesā ar iesaistītajām institūcijām. Līdz ar to vēl ir pāragri runāt par konkrētām lietām, bet interese ir. Un es gribētu teikt, ka ir arī nopietnu investoru interese,» teica I. Zalpētere.

Viņa pastāstīja, ka PA ir sagatavojusi bankas pārdošanas stratēģiju, ko Ekonomikas ministrija ir nosūtījusi saskaņošanai uz Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju un citām institūcijām. Notiek saskaņošana un skaitļu precizēšana, lai stratēģiju jau varētu nosūtīt skatīšanai Ministru kabinetā, informēja PA vadītāja.

Zalpētere pavēstīja, ka valdībā tiks piedāvāti vairāki bankas Citadele pārdošanas varianti.
Uz jautājumu, kādi ir priekšnoteikumi, lai banku varētu veiksmīgi pārdot, PA valdes priekšsēdētāja atbildēja, ka ir jābūt investoru interesei šo banku iegādāties. «Patlaban interese ir. Līdz ar to vienīgā problēma pašlaik ir tā, ka vēl nav panākta vienošanās par veidu, kā banku pārdos,» atzina Zalpētere.

Jau ziņots, ka 1.augustā beidzās Parex bankas sadalīšanas process, kurā tika izveidota jaunā banka Citadele.
Valdība 23.martā pieņēma lēmumu par Parex bankas restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no Parex bankas tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka - Citadele.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām