Par informācijas nesniegšanu VID - drakoniski sodi 

Par informācijas nesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam par aizdomīgiem darījumiem nodokļu jomā piedāvā ieviest drakoniskus sodus – līdz 5% no neto apgrozījuma

Māris Ķirsons, 29.09.2016

Foto: Ieva Lūka/LETA

To paredz sagatavotie grozījumi nodokļu un nodevu likumā, kurus šodien paredzēts izskatīt Ministru kabineta sēdē. Par tiem vēl būs jālemj arī Saeimai, jo vairākām profesijām palielinās darbības risku.

Izmaiņas paredz, ka par informācijas nesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par aizdomīgiem darījumiem nodokļu jomā varēs piemērot nodokļu konsultantiem, ārpakalpojumu grāmatvežiem, juridisko pakalpojumu sniedzējiem (kas darbojas savu klientu vārdā) soda sankcijas līdz 5% no iepriekšējā pārskata gada neto apgrozījuma, ja iepriekšējā pārskata gadā neto apgrozījums pārsniedz 1 milj. eiro, vai līdz 5000 eiro, ja iepriekšējā pārskata gada neto apgrozījums nepārsniedz 1 milj. eiro. «Būtībā ar šiem grozījumiem var panākt absolūti pretēju efektu, kad likuma subjektiem būs uzlikts neadekvāts administratīvais slogs, visticamāk, celsies pakalpojumu cenas, zudīs klientu uzticēšanās konsultantam,» skaidro nodokļu eksperts Ainis Dābols.

Visu rakstu Konsultanti var tikt sodīti klientu vietā lasiet 29. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums