Par melošanu bankām pērn notiesātas 69 personas

2010. gada 22. februāris plkst. 12:52
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Par nepatiesu ziņu sniegšanu bankām, lai saņemtu jaunu kredītu, pagājušā gada laikā bija sākti 213 kriminālprocesi, bet tiesātas 69 personas.

Šādu informāciju atklāja Latvijas Komercbanku asociācijas vadītājs Teodors Tverijons, atzīstot, ka asociācijai bijis pārsteigums par šādiem cipariem.
Viņam bija zināms, ka lielākoties personas par Krimināllikuma 210. panta pārkāpšanu netika sēdinātas cietumā, bet sodītas ar nosacītu sodu vai ar sabiedrībai derīgiem darbiem.

«Krimināllikuma 210. pants nosaka, ka pie kriminālatbildības tiek saukts tāds kredītņēmējs, kas sniedzis bankai apzinātas nepatiesas ziņas, saņemot kredītu vai kredīta izmantošanas laikā un ja kredīts netiek izmantots līgumā paredzēto mērķu sasniegšanai.

Mēs apkopojām šādu informāciju no bankām un izrādījās, ka tūkstošiem ir gadījumu, kad persona sniegusi bankām nepatiesas ziņas par finansiālo, mantisko stāvokli un savām saistībām, tostarp sevišķi tas atklājās 2008. gada otrajā pusē pēc Latvijas Bankas Kredītreģistra atklāšanas,» tā T. Tverijons.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām