Par naudas viltošanu aiztur jauniešus

2011. gada 23. marts plkst. 12:26
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts policijas (VP) darbinieki aizturējuši četrus jauniešus aizdomās par naudas viltošanu. Viltotās piecu un desmit latu banknotes gan bijušas sliktas kvalitātes.

Laika posmā no šā gada 23. februāra līdz 2. martam Ogres veikalos nonākušas viltotas piecu un desmit latu banknotes. Kopumā viltotā nauda realizēta astoņās tirdzniecības vietās.

Izmeklēšanas gaitā darbinieki aizturējuši četrus jauniešus, no kuriem viens jau agrāk sodīts par zādzības izdarīšanu. Visi aizturētie savu vainu nozieguma izdarīšanā atzinuši.

No aizturētajiem policijas darbinieki noskaidroja, ka nauda izdrukāta no printera, kas atradies mācību iestādē. Paši jaunieši apzinājušies, ka viltojumi ir ļoti nekvalitatīvi, tādēļ tos realizēja, iepērkoties tādās vietās kurās bijusi lielāka iespēja, ka nauda netiks pārbaudīta uzreiz – lietotu apģērbu veikalā, sēklu veikalā, puķu veikalā. Kopējie tirgotājiem radītie zaudējumi ir nelieli – vien daži desmiti latu.

Krimināllikumā par viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošana, izplatīšana, pārvadāšana, pārsūtīšana, iegādāšanās un glabāšana, ja to izdarījusi organizēta grupa, paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām