Par Norvik bankas lielāko īpašnieku kļuvis Grigorijs Guseļņikovs

2013. gada 19. decembris plkst. 17:36
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Iegādājoties AS Norvik banka akcijas 50% plus 1 akcijas apmērā, par bankas vairākuma akcionāru un stratēģisko investoru kļuvis Londonas investīciju fonda G2 Capital Partners vadošais partneris Grigorijs Guseļņikovs, informē bankas pārstāvji.

Norvik banka 19. decembra akcionāru padomes sēdē par bankas jauno vadītāju iecelts Olivers Bramvels (Oliver Bramwell), CFA.

Pēc darījuma noslēgšanas Jurijam Šapurovam pieder 18,4% akciju, saglabājot būtisku līdzdalību bankā. Pārējiem akcionāriem pieder 31,6% bankas akciju.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir devusi atļauju jauna akcionāra – Grigorija Guseļņikova ienākšanai AS Norvik banka.
Grigorijs Guseļņikovs ir finansists un investors, kas banku nozarē darbojas kopš 1996. gada. Šobrīd viņš dzīvo Lielbritānijā. Kopš 2007. gada G. Guseļņikovs ir arī Krievijas Vjatka Bank lielākais īpašnieks un direktoru padomes priekšsēdētājs. Jaunajam īpašniekam ir maģistra grāds ekonomikā, un zināšanas biznesa un finanšu vadībā viņš papildinājis dažādās ASV izglītības iestādēs.

Savukārt Oliveram Bramvelam ir ievērojama pieredze banku sektorā, finanšu pārvaldībā, kredītrisku pārraudzībā un patērētāju kreditēšanā. Līdz šim Olivers Bramvels strādājis vadības līmeņa amatos vairākās bankās gan Lielbritānijā, gan Krievijā, tostarp Barclays Bank un Citibank. Pirms pievienošanās Norvik bankas komandai viņš bijis Krievijas Vjatka Bank izpilddirektors.

Viņa pienākumi ietvēra risku pārvaldību, stratēģisko IT projektu vadību un finanšu produktu attīstību. Olivers ieguvis maģistra grādu matemātikā Varvikas universitātē (University of Warwick) Lielbritānijā. 2012. gadā Olivers ieguva CFA (Chartered Financial Analyst) kvalifikāciju, kas tiek augstu vērtēta starptautiskajā finanšu vidē.

Puses ir vienojušās neatklāt informāciju par darījuma summu un citiem nosacījumiem. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds