Par Rīgas mēru ievēlē Daini Turlo 

Rīgas domes deputāti šodien ārkārtas sēdē par domes jauno priekšsēdētāju ievēlēja «Gods kalpot Rīgai» deputātu Daini Turlo.

LETA, 2019. gada 30. maijs plkst. 21:45

Foto: Zane Bitere/LETA

Neviens cits kandidāts mēra krēslam virzīts netika. «Par» Turlā kandidatūru balsoja 32 valdošās koalīcijas deputāti, bet 23 klātesošie opozīcijas deputāti izvēlējās balsojumā nepiedalīties.

Līdz šim Turlais pašvaldībā ieņēma Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāja amatu.

Kopumā Turlā iztaujāšana ilga sešas stundas, bet kopā ar pārtraukumiem un debašu sadaļu par mēra ievēlēšanu tika diskutēts vairāk nekā deviņas stundas. Debašu sadaļā opozicionāri pauda viedokli, ka mēra nomaiņa situāciju pašvaldībā neuzlabos. Viņi ir pārliecināti, ka esot sācies koalīcijas noriets.

Opozīcijas deputāts Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK) pauda viedokli, ka līdz ar mēra maiņu «domei tiek pārkrāsots žogs». «Vecā korupcijas seja iet prom un mainās jauna fasāde, bet nekas jau nemainīsies,» teica Lapiņš, paužot viedokli, ka Turlais nespēs apturēt korupcijas sērgu pašvaldībā.

Cits opozīcijas deputāts Druvis Kleins (JKP) pauda viedokli, ka, skatoties uz notiekošo domē, rodoties sajūta, ka «sēdi autobusā, kuru koalīcija stūrē pa pretējo braukšanas joslu». Viņš atzina, ka Ušakovs savulaik ir izdarījis arī labus darbus, taču uzsvēra, ka ir daudzi sliktie darbi, kas visu labo sabojājuši. «Iespējams, Turlajam izdosies apturēt koalīcijas autobusu, taču man drīzāk ir sajūta, ka beigās mēs nonāksim ainā, kurā divi aizgājušie vīri, dzerot Mohito, noskatīties, kā KNAB sacaurumo te palikušo autobusu,» tēlaini runāja Kleins.

Savukārt deputāts Ansis Ansbergs (LA) sacīja, ka var jau priecāties, ka «Saskaņa» grimst, taču viņu uztraucot, ka līdz ar to grimst arī Rīga. «Šobrīd domē es dzirdu depresīvo runu plūdus, ka jāgaida vēlēšanas un tad jāsāk ko labot, bet, lai visi dievi stāv mums klāt, ja mēs nolaidīsim rokas un neko nedarīsim divus gadus. Mums jāturpina sniegt priekšlikumus un kaut kas jādara,» aicināja Ansbergs.

Opozicionāri arī pauda viedokli, ka Turlais tiekot izmantots, tāpēc neesot skaidrs, kādēļ viņš vispār šim amatam piekritis. «Turlais tiek turēts kā apkopējs, kurš novāks lielo kungu dzīru galdu. Jāatzīst, ka ballīte ir bijusi uz goda, jo ēsts un dzerts ir 10 gadus uz nebēdu, daži dzērieni pat bez akcīzes markām. Bet tas viss ir darīts par svešu naudu,» situāciju pašvaldībā kritizēja deputāts Mārcis Kūlis (JKP).

«Es vispār brīnos, kā izbijis ģenerālis šim visam piekrita. Liekas, ka jūs nostādīja rindā un izvēlējās garāko, kurš var izturēt sitienus līdz vēlēšanām. Jūs Turlo nobeigsiet, viņš taču ir pensionārs, viņam vēl jādzīvo,» spriedelēja deputāte Marija Balcere (JKP).

Tikmēr Turlo aizstāvēja vairāki koalīcijas deputāti. Piemēram, deputāte Eiženija Aldermane (GKR) dalījās pieredzē par darbu Eiropas Padomē, kur, ja kādam nepatīk cilvēka ziņojums, pret viņu vienalga izturas ar cieņu. «Bet šeit jūs nākat tikai ar negatīvu attieksmi pret cilvēku, kurš ir autoritāte Eiropas mērogā,» paziņoja Aldermane.

Valdošās koalīcijas deputāts Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) sacīja, ka ar izbrīnu klausījies opozicionāru runas un iedomājies, kā būtu, ja koalīcija domi vadītu četras dienas nedēļā, bet opozīcija - pārējās trīs. «Diez ar kādām idejām tad jūs konkurētu, jo šodien jūs varējāt piedāvāt alternatīvus risinājumus jebkurā jomā, bet es neko tādu nedzirdēju. Jūs nepiedāvājat atbalstu vai radošu pieeju, bet protat tikai kritizēt,» opozīcijai pārmeta Stepaņenko, izsakot pateicību Turlajam par izrādīto drosmi uzņemties amata pienākumus.

Vicemērs Vadims Baraņņiks (S) pauda viedokli, ka šodien piedzīvotā ilgā iztaujāšana pierādījusi, ka opozīcijai esot «bail, ka domi vadīs izcila personība». «Tas apliecina, ka mēs šobrīd ievēlam ļoti stipru kandidātu un esmu pārliecināts, ka viņš būs izcils priekšsēdētājs,» teica Baraņņiks.

Turlais ir dzimis 1950.gadā. Karjeru vēl padomju gados viņš sācis kā militārpersona, tostarp dienējis Afganistānā, no 1992. līdz 1994.gadam bijis Latvijas Aizsardzības spēku komandieris. Vēlāk viņš bijis tā laika Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa padomnieks aizsardzības un stratēģiskās plānošanas jautājumos.

Turlā deklarācija par pērno gadu liecina, ka viņam pieder nekustamais īpašums Carnikavas novadā, pērn ražota un par aptuveni 28 000 eiro iegādāta automašīna «Toyota CHR» un daļas uzņēmumā «Consulting D&D". Turlais pašvaldībā algā saņēmis 34 175 eiro, militārajā pensijā no Krievijas - 8490 eiro, bet bezskaidrā naudā viņš «Meridian Trade Bank» uzkrājis aptuveni 30 000 eiro.

Deklarācija liecina, ka jaunajai mērs ir precējies, viņam ir dēls un meita.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 05. marts plkst. 9:12

«Jā, bija tāda ideja. Man piezvanīja no LZS daži paziņas un izteica...

2012. gada 03. decembris plkst. 9:05

Ņemot vērā darbinieku skaitu un korupcijas gadījumu skaitu, tad uz vienu darbinieku...

2012. gada 27. novembris plkst. 9:18

Rīgas identitāte nav skaidra, patlaban galvaspilsēta tiek pretstatīta pārējai Latvijai, kas kavē...

2012. gada 02. novembris plkst. 8:54

«Man nav pietiekamas informācijas par Salu tilta tehnisko stāvokli. Taču, ja es...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

No šīs sadaļas
2019. gada 29. maijs plkst. 14:17

Balsojumā par Valsts prezidentu nederīgas bija deputātes, bijušās veselības ministres Andas Čakšas...

2019. gada 29. maijs plkst. 13:32

Ar 61 vienu balsi «par» un 32 «pret» Valsts prezidenta amatā ievēlēts...

2019. gada 29. maijs plkst. 12:12

No amata pienākumu pildīšanas jau iepriekš atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S)...

2019. gada 29. maijs plkst. 11:56

Noslēdzoties Saeimas debatēm, parlamentārieši devušies balsot par Valsts prezidenta amata kandidātiem....

2019. gada 28. maijs plkst. 14:16

Cīņa ar ēnu ekonomiku nav nesusi manāmus rezultātus. Kāpēc pieņemtie lēmumi nav...

2019. gada 27. maijs plkst. 8:02

Lietuvā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis ekonomists Gitans...

2019. gada 27. maijs plkst. 7:40

Jaunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātu komandu atalgošanai ik mēnesi būs pieejami 24...

2019. gada 27. maijs plkst. 6:15

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā vislielāko vēlētāju atbalstu - 26,24% - saņēmusi...

2019. gada 26. maijs plkst. 21:13

Daļa Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās zaudējušo partiju to rezultātus neapstrīdēs, tikmēr...

2019. gada 26. maijs plkst. 21:02

Ņemot vērā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās startējušo partiju priekšvēlēšanu aģitācijas...