Par Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Solvita Āboltiņa, par biedriem - Bite un Klementjevs

2011. gada 18. oktobris plkst. 9:51
Autors: Ritvars Bīders - BNS
Sadaļa: Sabiedrība
Dalies ar šo rakstu

Šodien aizklātā balsošanā par 11. Saeimas priekšsēdētāju tika ievēlēta Vienotības līdere Solvita Āboltiņa, kura bija arī 10. Saeimas priekšsēdētāja. Par Saeimas priekšsēdētāja pirmo biedru ievēlēta Zatlera Reformu partijas deputāte Inga Bite, bet par otro biedru - Saskaņas centra izvirzīto Andreju Klementjevu. Aizklātā balsošanā par S. Āboltiņu nobalsoja 51 deputāts.

Āboltiņas kandidtūru uz Saeimas priekšsēdētājas amatu izvirzīja Vienotība un Zatlera Reformu partijas 16 deputāti bez tā sauktajiem šķeltniekiem.

«Lai kāds ir bijis vakardienas sākums, mums ir jāiet uz priekšu,» pēc apstiprināšanas deputātus uzrunāja Āboltiņa.

Viņa pateicās deputātiem par parādīto uzticību, kas ir liela atbildība, jo Saeimas priekšsēdētājs ir amatpersona, kas pārstāv ne tikai savu partiju, bet visus Saeimā ievēlētos politiskos spēkus.

«Es ceru, ka ar šo balsojumu melnā svītra mūsu darbībā ir beigusies, turpināsim darbu,» viņa teica.

Pēc ievēlēšanas Āboltiņa saņēma ziedus no Nacionālās apvienības viena no līderiem Raivja Dzintara, kā arī 10.Saeimas prezidija locekļa un 11.Saeimas deputāta Jāņa Vucāna (Zaļo un zemnieku savienība).

Par otru kandidātu Saskaņas centra izvirzīto Andreju Klementjevu balsoja 41 deputāts, bet pret 54 deputāti. Pret abiem kandidātiem nodotas balsis trijās vēlēšanu zīmēs.

Dalies ar šo rakstu