Par uzbrukumu Darba inspekcijas amatpersonai saņem sodu

2011. gada 13. janvāris plkst. 10:19
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Par uzbrukumu Valsts darba inspekcijas amatpersonai Cēsu rajona tiesa apsūdzēto notiesājusi ar brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, sodu ļaujot izciest nosacīti. Apsūdzētajam tiesa piespriedusi arī 100 stundu piespiedu darbu.

Par to vēsta Valsts darba inspekcijas (VDI) Starporganizāciju sadarbības nodaļas vadītāja Sarmīte Bunka-Brilijonka. Jāatgādina, ka pērn 8.jūlijā Darba inspekcijas amatpersona veica pārbaudi SIA TN Roja objektā Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, lai pārliecinātos, vai visiem objektā nodarbinātajiem ir rakstveida darba līgumi. Pārbaudot dokumentāciju un aptaujājot darbiniekus un objektā esošās personas, viena no viņām izraisīja konfliktsituāciju un ne mazāk kā četras reizes ar roku iesita inspektoram pa pleciem un seju, kā arī izrāva no rokām fotoaparātu un ne mazāk kā divas reizes meta to pret zemi, iznīcinot to. Šādā veidā apsūdzētais, lietojot vardarbību un reāli apdraudot Vidzemes reģionālās VDI vecākā inspektora veselību, izdarīja uzbrukumu varas pārstāvim – sakarā ar cietušā likumisko dienesta darbību, norādīja tiesa.

Tiesa par labu Darba inspekcijai arī nosprieda piedzīt no vainīgā 100 latus kā materiālo kaitējumu par sabojāto fotoaparātu un par labu cietušajam – 300 latus kā kompensāciju par morālo kaitējumu. Šis esot pirmais šāda veida precedents Darba inspekcijas vēsturē.

Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām