Parādnieku dzīvokļus – piespiedu izsolē

2011. gada 19. janvāris plkst. 10:06
Dalies ar šo rakstu

Namu apsaimniekotāji prasa valsts iejaukšanos dzīvokļu īpašnieku parādu problēmas atrisinājumā, raksta Latvijas Avīze. Iedzīvotāju iekrātos parādus par siltumu un citiem komunālajiem pakalpojumiem daudzstāvu namu apsaimniekotāji spiesti dzēst uz namu uzturēšanai paredzēto izdevumu samazināšanas rēķina.

No ļaunprātīgiem parādniekiem piedzīt naudu nav iespējams citādi, kā vien tiesā, kas ilgst gadiem. Lai situāciju mainītu, apsaimniekotāji rosina grozīt Civilprocesa likumu, paredzot nemaksātājam piederošo dzīvokļu piespiedu pārdošanu izsolē.
Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Akermanis vēsta, ka kopējais parādu apjoms par dzīvojamiem namiem piegādāto siltumu 2009. un 2010. gada apkures sezonā sasniedz apmēram 20 miljonus latu.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas vadītājs Ģirts Beikmanis stāsta, ka parādu problēmas atrisinājums varētu būt nemaksātājam piederošo dzīvokļu pārdošana piespiedu izsolē. Vislielākās bažas pašlaik rada ieķīlātie dzīvokļi, kuru atsavināšana nav iespējama bez bankas atļaujas.

DB jau rakstīja, ka siltuma parādu summa šajā apkures sezonā pieaugusi aptuveni par 5 miljoniem latu.

Savukārt Ekonomikas ministrija (EM) nedomā mainīt banku iebildumus izsaukušos Civilprocesa likuma grozījumus un prasīs valdībai par prioritāriem noteikt prasījumus pret hipotekāro kredītu ņēmējiem, kas saistīti ar apsaimniekošanas un sabiedrisko pakalpojumu maksas piedziņu, - taču ne vairāk kā 10% apmērā no kopējās ķīlas vērtības.

Banku pārstāvji norāda - šādi grozījumi siltumenerģijas parādu situāciju neatrisinās, toties radīs bankām papildu vidēji 20 milj. Ls lielus zaudējumus. Grozījumus atbalsta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācija (LSUA), kas uzsver, ka likums atvieglos godīgo maksātāju, namu apsaimniekotāju, siltumuzņēmumu un pašvaldību problēmas, ko radījuši samilzušie Latvijas iedzīvotāju parādi par siltumenerģiju.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām