Paraksta līgumu par astoņus miljonus latu vērtu siltumapgādes projektu Liepājā

Autors: Vēsma Lēvalde
2011. gada 29. jūnijs plkst. 17:58

SIA Liepājas enerģija parakstījusi līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par divu ar biomasu kurināmu ūdenssildāmo katlu uzstādīšanu. Katlu kopējā jauda būs 30MW.

Projektu plānots realizēts divu gadu laikā un tā kopējās investīcijas - aptuveni astoņi miljoni latu, no kuriem 50% ir ES Kohēzijas fonda finansējums.
 
Tas ir trešais lielais projekts, ko uzņēmums īsteno ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Projektu mērķis ir sakārtot centralizēto pilsētas siltumapgādi un palielināt zaļās enerģijas īpatsvaru, kā arī mazināt gāzes cenas ietekmi uz tarifu – tā pēc līguma parakstīšanas atzina SIA Liepājas enerģija valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs.  
 
Jau šonedēļ SIA Liepājas enerģija izsludinās konkursu par projekta realizāciju, kas būs sarunu procedūra ar pretendentu atlasi. Ņemot vērā iepirkuma procedūras formālos termiņus, plānots, ka būvniecības darbi tiks uzsākti  nākamā gada pavasarī, bet ekspluatācijā abi katli jānodod pēc gada, tas ir 2013. gada pavasarī, bet ne vēlāk kā 2013. gada jūnijā.
 
Kopumā SIA Liepājas enerģija ar Kohēzijas fonda atbalstu īstenos trīs projektus, kuri pašreiz ir lielākie Latvijā: centralizēto siltumenerģijas pārvades un sadales tīklu rekonstrukcija (7,5 milj.Ls), biokoģenerācijas stacija (6,4 milj.Ls), siltumavota rekonstrukcija (biomasas katlu uzstādīšana līdz 30 MW - 8 milj. Ls).

Šogad uzņēmums noslēgs divu gadu maģistrālo siltumtrašu nomaiņas programmu, bet līdz 1. jūlijam pretendenti var pieteikties konkursā par  biokoģenerācijas stacijas būvniecību, kas būs lielākā šāda tipa stacija Latvijā.
 
Db.lv jau rakstīja, ka, realizējot biokoģenerācijas stacijas būvniecību un divu ūdensildāmo katlu uzstādīšanu, 2013. gadā zaļās enerģijas īpatsvars siltuma ražošanas un apgādes uzņēmumā SIA Liepājas enerģija veidos aptuveni 60% no saražotās siltumenerģijas daudzuma, jo abos projektos kā kurināmo izmantos atjaunojamo resursu – šķeldu. Tas attiecīgi mazinās arī gāzes cenas ietekmi uz siltumenerģijas tarifu.