Paraksta memorandu par Via Baltica attīstību

2007. gada 04. septembris plkst. 16:40
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Trīs Baltijas valstu un Polijas transporta ministri parakstījuši memorandu par projekta Via Baltica turpmāko attīstību. Latvija jau paveikusi apjomīgu darbu, projekta ietvaros izbūvējot Saulkrastu apvedceļu, kura atklāšana plānota pavisam drīz.  

Polija esot nolēmusi aktīvāk iesaistīties projekta Via Baltica attīstības plānos, apņemoties izbūvēt apvedceļu ap Augustovu. Šī pilsēta atrodas netālu no Lietuvas - Polijas robežas un apvedceļa izbūve atvieglotu transporta satiksmi, informēja Satiksmes ministrija.

"Memoranda parakstīšana ir apliecinājums valstu gatavībai sadarboties projekta Via Baltica turpmākā attīstībā. Mēs apzināmies, ka Via Baltica ir svarīgākais ceļš no Somijas caur Baltijas valstīm uz Poliju un pārējo Eiropu. Pieaugot tirdzniecības apjomiem, pieaug arī satiksmes intensitāte, un atbalstot uzņēmēju un pārējās sabiedrības intereses, uzskatām, ka šī transporta tīkls attīstāms pēc iespējas ātrāk," akcentējis satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Satiksmes ministrija atzīmē, ka Latvija šobrīd jau ir paveikusi apjomīgu darbu, projekta ietvaros izbūvējot Saulkrastu apvedceļu, kura atklāšana plānota pavisam drīz - 27. septembrī.

Igaunija savukārt paudusi apņēmību izbūvēt Pērnavas apvedceļu.

Memorands parakstīts 3. septembrī Tallinā Baltijas valstu transporta ministru ikgadējā sanāksmē.


  

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām