Paredz zivju plūsmu no rietumiem

2011. gada 27. oktobris plkst. 11:44
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Mazāku nozvejas kvotu dēļ zivrūpniekiem vairāk nāksies rēķināties ar importa izejvielu.

Pašmāju zivju pārstrādes uzņēmumu vadītāji lēš, ka ne vien vietējā, bet arī importa izejviela varētu sadārdzināties, jo nozvejas kvotas nākamajam gadam samazinātas ne vien Latvijai, bet arī citām ES dalībvalstīm.

Galvenās izejvielas – brētliņas pārstrādātāji uzskata, ka citas izejas nebūs un nāksies ievest vairāk importa preces. Tiesa, būs jārēķinās arī ar dārgākām zivīm. Gamma – A valdes priekšsēdētājs Aivars Lejietis paredz, ka Zviedrijas zvejnieki, kas līdz šim brētliņas nodevuši pārstrādei zivju miltos, jau sākuši domāt, vai tās labāk nepārdot Baltijas valstu zivju pārstrādes uzņēmumiem. Līdzīgu scenāriju paredz arī SIA Karavela mārketinga direktors Jānis Endele.

Viņš stāsta, ka jau šobrīd tirgū brētliņas ir pieprasītas un cena augstāka, to realizējot zivju pārstrādātājiem, nevis zivju miltu ražotājiem. Tas vieš cerību, ka citu valstu zvejnieki tieši izdevīgākas cenas dēļ varētu zivis nodot pārstrādei, nevis miltu ražošanai. J. Endele klāsta, ka jau šobrīd notiek aktīvas pārrunas ar somu un zviedru pārstāvjiem par izejvielu piegādi. «Tas ir mīts – ja nebūs zivju, tad nebūs arī šprotu. Ja trūkst zivju, tas nozīmē, ka būs dārgāka produkcijas cena,» uzsver Karavelas mārketinga vadītājs. Šogad, salīdzinot ar pagājušo sezonu, izejviela sadārdzinājusies par 50 %, bet gatavās produkcijas cena – vidēji par 10 %. J. Endele lēš, ka cenas augs visiem Baltijas jūras zivju produktiem.

Dalies ar šo rakstu