Parex banka kredītlimitus varēs palielināt par 10 miljoniem latu

2010. gada 23. marts plkst. 11:44
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parex banka novirzīs 10 miljonus latu kredītlimitu palielinājumam bankas lielākajiem lojālajiem klientiem – uzņēmumiem, lai veicinātu to iespējas attīstīties ekonomiski sarežģītos laikos.

To banka var darīt no 22. marta, jo saņēmusi Starptautiskā Valūtas fonda un Finanšu kapitāla tirgus uzraudzības komisijas atļauju.

Kredītu limitu varēs palielināt tiem bankas juridiskajiem klientiem, kas ir bankas klienti ne mazāk kā piecus gadus. Kredītlimita palielinājums tiks piešķirts uzņēmumu saimnieciskajai darbībai līdz 20% no esošo saistību apjoma pie nosacījuma, ka finansējuma nepieciešamība ir pamatota un klienta naudas plūsma un nodrošinājums ir pietiekams.

Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītāja Agnese Paegle atzina, ka šis lēmums sniegs bankai iespēju nostiprināt attiecības ar bankas uzņēmumu sektora stratēģiski svarīgākajiem klientiem, izsniedzot tiem kredītus, kas nepieciešami to darbībai un attīstības plānu īstenošanai. «Kā zināms, pieejamo kredītresursu trūkums pašlaik ir viens no būtiskākajiem šķēršļiem, kas kavē Latvijas ekonomikas atveseļošanos, būtiski veicinot arī bankas konkurētspēju uzņēmumu apkalpošanas segmentā,» tā viņa.

Pirms kredītlimita palielinājuma tiks izvērtēta uzņēmuma vidējie kontu atlikumi bankā, maksājumu kavējumu un kredīta līguma pārkāpumu neesamība, bankas bruto ieņēmumu apjoms no konkrētā klienta vai to grupas, kā arī klienta un bankas līdzšinējās sadarbības ilgums.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām